„Ile miodu w miodzie i co pszczoły na to?” - wykład Jacka Proszyka

niedziela, 17 stycznia, godz. 17.00 (wstęp wolny)


W programie kolejnej edycji Bielskiej Kuchni Społecznej odbędzie się wykład dr. Jacka Proszyka - „Ile miodu w miodzie i co pszczoły na to? O współczesnych problemach etycznych związanych z hodowlą pszczół. Jak rozpoznać prawdziwy miód i czy pozyskiwanie miodu musi wiązać się z cierpieniem pszczół".

Ilustracją wydarzenia jest praca Tomasza Kręcickiego pt. „Miód" - III Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej na 42. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2015". Artysta jest zeszłorocznym absolwentem ASP w Krakowie.

Tomasz Kręcicki, Miód, 2014, olej i papier na płótnie, 85 x 80 cm

 

Jacek Proszyk - doktor nauk humanistycznych, religioznawca, miłośnik historii i kultury Śląska Cieszyńskiego, autor kilku książek o historii Żydów w Bielsku-Białej i kilkudziesięciu artykułów dotyczących historii, kultury i religii, dawniej nauczyciel akademicki i licealny, autor parateatralnych przedstawień w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w latach 2007-2013 za które otrzymał nominację do nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej Ikar 2010, entomolog i obserwator świata owadów na terenie Parku Ekologicznego Dolina Wapienicy, pszczelarz i badacz biologii samotnych pszczół zapylających

Zgłoszenia do 30 kwietnia
____________________

Regulamin na stronie BJ >>

>>

Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA
Galeria w Igławie (Czechy)

>>


fotorelacje z wernisażu>>

z ekspozycji>>

>>


fotorelacja z wernisażu >>

>>

Klubokawiarnia Aquarium
wernisaż: piątek, 28 kwietnia,18.00


_____________________________

TyDzień Tańca 2017, program >>

>>

open call till 3 May

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>