4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018

About the festival


_________________________________________________________________________

Uwaga!
Szanowni Państwo
Termin nadsyłania zgłoszeń do 4. BFSW 2018 został przedłużony do środy, 18 kwietnia br. (do północy).

Przypominamy, iż w festiwalu mogą uczestniczyć artyści mieszkający bądź pracujący w Bielsku-Białej, na terenie obecnego powiatu bielskiego, a także w obrębie dawnego województwa bielskiego (rejon Cieszyna, Żywca, Oświęcimia, Wadowic i Suchej Beskidzkiej).
Informujemy, iż istnieje możliwość wypełnienia i podpisania dokumentów w sekretariacie Galerii Bielskiej BWA.
Zapraszamy do udziału w festiwalu.

_______________________________________________________________

 

Logo 4. BFSW 2018, proj. Piotr WisłaPo raz czwarty Galeria Bielska BWA, wraz z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, Fundacją Centrum Fotografii oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała, organizuje Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych - szeroki przegląd twórczości plastycznej artystów z Bielska-Białej i regionu.

Do udziału w wystawach, prezentowanych latem 2018 roku w czterech przestrzeniach wystawienniczych miasta: Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Historycznym Starej Fabryce, Galerii Fotografii B&B oraz Galerii PPP, zapraszamy wszystkich twórców wypowiadających się językiem wizualnym. Można zgłaszać tylko jedną pracę, wykonaną w ciągu ostatnich czterech lat, w tradycyjnych technikach artystycznych: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę - lub za pośrednictwem nowoczesnych mediów: fotografię, wideo, film, obiekt, instalację, performans, a także sztukę użytkową: szkło, ceramikę, tkaninę, plakat.

Można zgłaszać także projekty prac o charakterze efemerycznym planowanych w przestrzeni miasta, jednak  Organizator nie jest w stanie wesprzeć finansowo ich realizacji, a jedynie pomóc w załatwieniu formalności i pozwoleń. 

Festiwal objął patronatem Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, który funduje także Główną Nagrodę w wysokości 5.000 zł dla artysty wybranego przez jury powołane przez Organizatora.

Ponadto nagrody specjalne, w formie wystawy indywidualnej, zostaną przyznane przez Dyrektora Galerii Bielskiej BWA (wystawa w Galerii Bielskiej BWA), Dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej (wystawa w Muzeum Historycznym), Prezesa Fundacji Centrum Fotografii (wystawa w Galerii Fotografii B&B) oraz Zarząd ZPAP Okręg Bielsko-Biała (wystawa w Galerii PPP).

Zgłoszenia do festiwalu przyjmowane będą do 15 kwietnia, obowiązuje opłata 30 zł.

Decyzję co do przyjęcia pracy na wystawę lub jej odrzucenia podejmuje kurator.

Prace na wystawę należy dostarczyć w dniach 19-20 czerwca 2018 roku do Galerii Bielskiej BWA, a odebrać po wystawie w dniach 28-30 sierpnia.

Wystawa eksponowana będzie w terminie 29 czerwca - 26 sierpnia 2018 roku, wernisaż planowany jest w piątek 29 czerwca. Planowany jest druk katalogu z reprodukcją pracy i portretem oraz notą biograficzną każdego uczestnika wystawy.  

W poprzednim 3. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2014 wzięło udział 166 artystów. Główną Nagrodą Prezydenta Miasta uhonorowana została Teresa Gołda-Sowicka, zaś nagrodę Sponsora firmy Aqua SA otrzymała Tamara Berdowska

Agata Smalcerz
kurator festiwalu

Uwaga! W dniu 26.03.2018 została zmieniona wersja regulaminu 4.BFSW 2018 i karty zgłoszenia. Ze względów prawnych konieczne jest uzyskanie od wszystkich uczestników Festiwalu osobiście podpisanych zgód i oświadczeń, które znajdują się w pliku “Oświadczenia”. Prosimy o zastosowanie się do tych wymogów.  ________________________________________________________________________

Dokumenty do pobrania:

Regulamin 4. BFSW 2018 (.pdf) >>

Karta Zgłoszenia 4. BFSW 2018 (.doc) >>

Obowiązkowe oświadczenia i zgody (.doc) >>

 

Zobacz poprzednią edycję BFSW >>

 

KWIECIEŃ - MAJ 2018
Program (.pdf) >>

>>

Klasyka polskiej abstrakcji

Fotorelacja z wernisażu >>

English version

>>

Fotografia przyrodnicza
Fotorelacja z wernisażu >>

English version

>>

Klubokawiarnia Aquarium

Fotorelacja z wernisażu >>

English version

>>

niedziela, 29 kwietnia, 11.00-20.00 (wstęp wolny)

>>

Projekcja filmu, spotkanie z artystą: poniedziałek,
7 maja, 18.00

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>