BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA Uczniów

Średnich Szkół Plastycznych

English version


________________________________________________________________________

Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych jest organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej i Centrum Edukacji Artystycznej przy MKiDN od 1993 roku. Na obecną 13. edycję na konkurs nadesłano 566 prac z 33 średnich szkół plastycznych z całej Polski. Wśród nich znalazły się 274 rysunki oraz 292 prace malarskie. Wystawa w Galerii Bielskiej BWA prezentuje rysunki i obrazy nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na ekspozycję przez komisję konkursową.

Nagrodę Grand Prix za pracę artystyczną w kategorii malarstwa otrzymała Irmina Raczek z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach za tryptyk pt. „Wycieczka". Nauczycielem prowadzącym laureatkę jest Halina Tymusz.

 

Irmina Raczek, Wycieczka, tryptyk cz. 1, Grand Prix

Irmina Raczek, Wycieczka, tryptyk cz. 2, Grand Prix

Irmina Raczek, Wycieczka, tryptyk cz. 3, Grand Prix

 

I nagrodę w dziedzinie malarstwa za pracę pt. „Architektura" otrzymała Magdalena Misztal z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym; nauczyciel prowadzący Aleksandra Hońko. I nagrodę w dziedzinie rysunku otrzymała Nikola Gaszyńska z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie za pracę pt. „Grymas"; nauczyciel prowadzący Tadeusz Walczak.

 

Magdalena Misztal, Architektura, fragment tryptyku, I nagroda w dziedzinie malarstwa

 

Nikola Gaszyńska, Grymas, I nagroda w dziedzinie rysunku

 

Biennale  szkół plastycznych jest okazją do porównania umiejętności uczniów w stosowaniu zasad kompozycji, obserwacji natury, poprawności budowy formy i przestrzeni oraz doborze środków wyrazu. Konkurs to także możliwość konfrontacji postaw artystycznych młodych twórców w wieku 17-21 lat. Dzięki prezentacji biennale w dużej sali wystawowej Galerii Bielskiej BWA, twórczość młodych artystów może obejrzeć znacznie szersza publiczność, także widzowie spoza środowisk szkół artystycznych.

W komisji konkursowej oceniającej prace uczniów zasiadają zawsze wybitni artyści plastycy. Skład tegorocznego jury tworzyli: prof. Janusz Karbowniczek - Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (przewodniczący), prof. Jacek Rykała - ASP Katowice, prof. Zbigniew Purczyński - ASP Łódź, prof. Wojciech Zubala - ASP Warszawa.

Czas trwania wystawy: 10 marca - 2 kwietnia 2017 roku.

Więcej o biennale oraz pełna lista laureatów nagród i wyróżnień na stronie bielskiego "plastyka" >>

 

English version
Wernisaż:

Film >>
Fotorelacja >>
________________

"Artystyczna animacja Zdzisława Kudły: humanizm katastroficzny" - wykład Michała Bobrowskiego
25 stycznia, 18.00 >>

>>

English version
Fotorelacja z wernisażu >>

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

18 stycznia, 14.00

- RECENZJE, ANIMACJE, SELFIE - spotkanie z widzami i uczestnikami konkursów  >>

______________________________

BJ 2017 - klip, reportaż, filmy

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>