Nowy mural w projekcie „oBBraz miasta 2”

english


Wstępny projekt Ilony KrieserDo 18 maja br. artyści mogli nadsyłać swoje propozycje do konkursu na mural na ścianie 10-piętrowego bloku przy ul. Morskie Oko 23 na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej, który zrealizowany będzie w projekcie „oBBraz miasta #2". Nadsyłane projekty i wizualizacje murali miały być inspirowane górami - Tatrami / Karpatami oraz Morskim Okiem.

Najciekawszą propozycją okazał się projekt Ilony Krieser, która zaproponowała iluzjonistyczny, a zarazem minimalistyczny mural z kozicą stojącą nad oblodzonym urwiskiem skalnym.
Jak pisze o jego idei artystka: „Projekt powstał w nawiązaniu do szczytu Mnich, który znajduje się nad Morskim Okiem. Śnieg w kotle Mnicha zalega przez cały rok, dlatego projekt jest nieco monochromatyczny. W moim odczuciu oddaje to surowość tatrzańskiej skały w powiązaniu z wielkomiejską bryłą bloku mieszkalnego. Realizm przedstawionej kozicy ociepla zimowy klimat muralu".
Ilona Krieser jest artystką mieszkającą w Bielsku-Białej, absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, mającą doświadczenie w pracach artystycznych na wysokościach. Jest również wielką pasjonatką gór - często w wolnych chwilach wybiera się na górskie wyprawy zdobywając kolejne szczyty w polskich górach.

Artystka jeszcze przed wakacjami rozpocznie prace nad realizacją muralu. Będzie on jednym z trzech murali zrealizowanych w tegorocznej edycji projektu „oBBraz miasta #2", które pojawią się do końca sierpnia na ścianach kamienic w centrum miasta. Wykonanie muralu przez artystkę będzie częściowo sfinansowane przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Wstępny projekt Ilony Krieser

 

Do konkursu zostały nadesłane 34 zgłoszenia - artystów oraz grup artystycznych zarówno z Polski, jak i zza granicy. Wiele zaproponowanych projektów spodobało się jury złożonemu z pracowników merytorycznych Galerii Bielskiej BWA oraz Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku-Białej.
„Wszystkim artystom i grupom artystycznym dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i pracę włożoną w nadesłane projekty. Wiele z nich bardzo przypadło nam do gustu, dlatego chcielibyśmy pozostać z ich twórcami w kontakcie - istnieją możliwości, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli nawiązać współpracę podczas kolejnych edycji projektu" - mówi Justyna Łabądź, kuratorka projektu.

Projekt „oBBraz miasta" jest współfinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała.
Organizatorzy projektu: Fundacja Galerii Bielskiej, Galeria Bielska BWA.
Partnerzy: Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej.

Czytaj więcej o konkursie >>
Pierwsza edycja projektu "oBBraz miasta" >>

Fotorelacje:
Otwarcie festiwalu >>
Dni Otwartych Pracowni >>
Panel dyskusyjny >>
_______________
Relacje filmowe:
Festiwalowe wernisaże >>
Wernisaż na Szyndzielni >>
Dni Otwartych Pracowni >>
_______________________

KATALOG 4. BFSW 2018
już w sprzedaży >>
_____________________

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>