4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018

29 czerwca - 26 sierpnia 2018

About the festival


______________________________________________________________

 

Logo 4. BFSW 2018, proj. Piotr WisłaPo raz czwarty Galeria Bielska BWA, wraz z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, Fundacją Centrum Fotografii oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała, organizuje Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych - szeroki przegląd twórczości plastycznej artystów z Bielska-Białej i regionu*.

Do udziału w wystawach, prezentowanych latem 2018 roku w czterech przestrzeniach wystawienniczych miasta: Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Historycznym Starej Fabryce, Galerii Fotografii B&B oraz Galerii PPP, zapraszamy wszystkich twórców wypowiadających się językiem wizualnym. Mogą zgłosić tylko jedną pracę, wykonaną w ciągu ostatnich czterech lat, w tradycyjnych technikach artystycznych: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę - lub za pośrednictwem nowoczesnych mediów: fotografię, wideo, film, obiekt, instalację, performans, a także sztukę użytkową: szkło, ceramikę, tkaninę, plakat.

Można zgłaszać także projekty prac o charakterze efemerycznym planowanych w przestrzeni miasta, jednak  Organizator nie jest w stanie wesprzeć finansowo ich realizacji, a jedynie pomóc w załatwieniu formalności i pozwoleń. 

Festiwal objął patronatem Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, który funduje także Główną Nagrodę w wysokości 5.000 zł dla artysty wybranego przez jury powołane przez Organizatora.

Ponadto nagrody specjalne, w formie wystawy indywidualnej, zostaną przyznane przez Dyrektora Galerii Bielskiej BWA (wystawa w Galerii Bielskiej BWA), Dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej (wystawa w Muzeum Historycznym), Prezesa Fundacji Centrum Fotografii (wystawa w Galerii Fotografii B&B) oraz Zarząd ZPAP Okręg Bielsko-Biała (wystawa w Galerii PPP).

Wystawa eksponowana będzie w terminie 29 czerwca - 26 sierpnia 2018 roku, wernisaż planowany jest w piątek 29 czerwca. Planowany jest druk katalogu z reprodukcją pracy i portretem oraz notą biograficzną każdego uczestnika wystawy.  

W poprzednim 3. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2014 wzięło udział 166 artystów. Główną Nagrodą Prezydenta Miasta uhonorowana została Teresa Gołda-Sowicka, zaś nagrodę Sponsora firmy Aqua SA otrzymała Tamara Berdowska

Agata Smalcerz
kurator festiwalu

____________________________________________________________________

Do 4. edycji Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych zostało przyjętych 200 artystów.

Lista uczestników 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018 >>

___________________________________________________________________________

Komunikaty:

  • Prosimy o dostarczenie pracy na wystawę w terminie od 19 do 20 czerwca 2018 roku, w godzinach od 8.00 do 17.30, do Galerii Bielskiej BWA, ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała, sala górna; lub przesłanie pocztą/kurierem na adres galerii. Na czas transportu praca powinna być odpowiednio zabezpieczona.
  • W dniu 26.03.2018 została zmieniona wersja regulaminu 4.BFSW 2018 i karty zgłoszenia. Ze względów prawnych konieczne jest uzyskanie od wszystkich uczestników Festiwalu osobiście podpisanych zgód i oświadczeń, które znajdują się w pliku “Oświadczenia”. Prosimy o zastosowanie się do tych wymogów. 

* W festiwalu mogą uczestniczyć artyści mieszkający bądź pracujący w Bielsku-Białej, na terenie obecnego powiatu bielskiego, a także w obrębie dawnego województwa bielskiego (rejon Cieszyna, Żywca, Oświęcimia, Wadowic i Suchej Beskidzkiej). Informujemy, iż istnieje możliwość wypełnienia i podpisania dokumentów w sekretariacie Galerii Bielskiej BWA.

________________________________________________________________________

Dokumenty do pobrania:

Regulamin 4. BFSW 2018 (.pdf) >>

Karta Zgłoszenia 4. BFSW 2018 (.doc) >>

Obowiązkowe oświadczenia i zgody (.doc) >>

 

Zobacz poprzednią edycję BFSW >>

 

29 czerwca - 26 sierpnia 2018

About the festival

>>

Spacer szlakiem bielskich murali
czwartek, 21 czerwca, 12.00 - 14.00 (wstęp wolny)

>>

Klubokawiarnia Aquarium

English

>>

Do 30 czerwca można przynieść klapki także do Galerii Bielskiej BWA

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>