Konkurs dla artystów sztuk wizualnych ArtPrize w Grand Rapids (USA)

Zgłoszenia artystów od 21 kwietnia do 5 czerwca 2014 na stronie www.artprize.org

Ekspozycja prac od 24 września do 12 października 2014 w Grand Rapids, Michigan, USA


__________________________________________________________________________

ArtPrize to międzynarodowy konkurs organizowany w Grand Rapids, Michigan, USA otwarty dla wszystkich zainteresowanych artystów sztuk wizualnych powyżej 18 lat, których prace mogą być eksponowane w różnych miejscach na obszarze ok. 3 mil kwadratowych miasta Grand Rapids oraz na powierzchni „Frederik Meijer Gardens & Scuplture Park".
W poprzedniej edycji Konkursu w roku 2013 wzięło udział 1 805 artystów eksponujących swoje prace w 168 miejscach. Artyści pochodzili z 47 krajów oraz 45 stanów USA. W głosowaniu publiczności wzięło udział 49 tys. osób, które oddały 446 850 głosów.

Kolejnymi etapami konkursu są:
1. Zgłoszenia organizacji, instytucji, właścicieli przestrzeni ekspozycyjnych w okręgu, w którym odbywa się konkurs (w tegorocznej edycji od 10 marca do 10 kwietnia 2014),


2. Rejestracja artystów zainteresowanych udziałem w konkursie poprzez założenie profilu i zgłoszenie pracy na stronie www.artprize.org oraz wniesienie opłaty w wysokości 50 $; możliwe są zgłoszenia pracy zespołowej, ale każdy z członków zespołu musi stworzyć swój odrębny profil, natomiast opłata wynosi 100 $ dla całego zespołu niezależnie od liczebności grupy. W tegorocznej edycji rejestracja trwa od 21 kwietnia do 5 czerwca 2014.


3. W okresie od 28 kwietnia do 19 czerwca zarejestrowani artyści zwracają się do zarejestrowanych miejsc ekspozycji (rekomendowane jest wybranie co najmniej pięciu), a ich dysponenci dokonują wyboru artystów (na podstawie przeglądu prac online), którym ostatecznie udostępnią swoją przestrzeń. W efekcie tego procesu obie strony, tj. artyści oraz zarządzający miejscami ekspozycji powinni zawrzeć Umowę - Porozumienie (Hosting Agreement) potwierdzającą wolę współpracy obu stron.


4. W czasie końcowej ekspozycji (od 24 września do 12 października) prace artystów są udostępniane publiczności we wszystkich miejscach biorących udział w organizacji konkursu.

Artyści zakwalifikowani do końcowego etapu muszą sami dostarczyć swoje prace do miejsca ekspozycji (koszty ewentualnego ubezpieczenia prac także leżą po stronie ich autorów.
Podróż do Grand Rapids nie jest wymagana do uczestnictwa w konkursie.
Nagrody w konkursie są przyznawane, niezależnie, przez widzów - odbiorców wystaw głosujących na najlepsze prace oraz przez jury profesjonalne.

Nagrody Publiczności:
- Grand Prize - 200 000 $
- Nagroda dla autora najlepszej pracy w kategorii 2D - 20 000 $
- Nagroda dla autora najlepszej pracy w kategorii 3D - 20 000 $
- Nagroda w kategorii czasowej (time based) - 20 000 $
- Nagroda w kategorii instalacja - 20 000 $

Jury Profesjonalne złożone z międzynarodowej grupy ekspertów w dziedzinie sztuki przyznaje 5 nagród artystom oraz jedną dla kuratora najlepszej przestrzeni wystawienniczej:
- Grand Prize - 200 000 $
- Nagroda dla autora najlepszej pracy w kategorii 2D - 20 000 $
- Nagroda dla autora najlepszej pracy w kategorii 3D - 20 000 $
- Nagroda w kategorii czasowej (time based) - 20 000 $
- Nagroda w kategorii instalacja - 20 000 $
- Nagroda dla Najlepszego Miejsca Ekspozycji (przyznawana kuratorowi, nie artyście) - 20 000 $

Prace artystów uczestniczących w końcowych wystawach mogą być przeznaczone do sprzedaży po zakończeniu konkursu i rezerwowane w jego trakcie przez zainteresowanych nabywców. Organizatorzy Konkursu nie biorą udziału w negocjacjach pomiędzy artystami i potencjalnymi klientami. Praca laureata 1. Miejsca nie podlega sprzedaży i ewentualna rezerwacja podlega unieważnieniu.

 

Artyści z Bielska-Białej, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji, proszeni o kontakt z panią Bożeną Hloušek, Wydział Promocji Miasta, e-mail: b.hlousek@bielsko-biala.pl, tel. 33 470 12 38

 

Fotorelacje:
Otwarcie festiwalu >>
Dni Otwartych Pracowni >>
Panel dyskusyjny >>
_______________
Relacje filmowe:
Festiwalowe wernisaże >>
Wernisaż na Szyndzielni >>
Dni Otwartych Pracowni >>
_______________________

KATALOG 4. BFSW 2018
już w sprzedaży >>
_____________________

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>