DZIEŃ KOBIET - Czy mamy co świętować?

Klubokawiarnia Aquarium, czwartek, 8 marca, 18.30


Rok 2018 jest rokiem 100-lecia odzyskania niepodległości; mija także 100 lat od nadania Polkom praw wyborczych. Ten znamienny fakt i jego konsekwencje będą tematem spotkania pod hasłem „Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?", organizowanego przez Fundację Pozytywnych oraz Galerię Bielską BWA. Wykład i dokumentację fotograficzną pt. „100-lecie praw wyborczych kobiet w Polsce" przedstawi Ewa Furgał z Fundacji Przestrzeń Kobiet. Po niej rozpocznie się debata pt. „100 lat po zdobyciu praw wyborczych. Czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone?", którą poprowadzi Izabela Palińska.

Wstęp na debatę jest wolny. Zaproszenie otrzymały także wszystkie bielskie radne.

"Dla nas Dzień Kobiet nie jest okazją do przyjmowania tulipanów. Jest okazją do zwrócenia uwagi na codzienne problemy, z którymi się borykamy oraz dyskusji na temat faktycznego miejsca kobiet w rzeczywistości społeczno-kulturowej".
                                                      Anna Chęć, Fundacji Pozytywnych Zmian

 

Ewa Furgał - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Trenerów STOP i Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji; współzałożycielka i działaczka Fundacji
Przestrzeń Kobiet. Laureatka nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską. Redaktorka pięciu tomów z serii „Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek".

Izabela Palińska - zajmuje się dziennikarstwem społecznym, publikując teksty o tematyce feministycznej i równościowej; organizatorka protestów w obronie praw kobiet.

Fundacja Pozytywnych Zmian powstała w 2012 roku; jej celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego wolnego od przemocy, opartego na równości kobiet i mężczyzn. "Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?" jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez fundację od początku jej istnienia. Celem spotkań jest dyskusja na temat aktualnej sytuacji kobiet w Polsce i na świecie.

Więcej o wydarzeniu na stronie Fundacji Pozytywnych Zmian >>

 

Fundacja Pozytywnych Zmian_logo

English version

Fotorelacja >>

______________________

Wystawa w programie Festiwalu sztuki czeskiej >>

>>

piatek, 28 września:

17.00 - oprowadzanie kuratorskie

18.00 - "Taniec życia", wykład o twórczości Daniela Balabána

English version

Fotorelacja z wernisażu >>

______________________

Wystawa w programie Festiwalu sztuki czeskiej >>

>>

Klubokawiarnia Aquarium

Fotorelacja >>

>>

"Scalenie" - nowy mural na ścianie DH Wokulski

 

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>