Wolontariat podczas 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017


Galeria Bielska BWA poszukuje wolontariuszy do pomocy podczas 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trwającego w dniach 9 listopada - 31 grudnia 2017 roku w Bielsku-Białej.
Bielska Jesień to organizowany od 1962 roku konkurs malarski skierowany do polskich artystów malarzy mieszkających w kraju lub za granicą. Organizowane w cyklu dwuletnim biennale, naprzemiennie z wystawą kuratorską Bielskiej Jesieni, to przegląd i promocja polskiego malarstwa współczesnego. Jest to za każdym razem możliwość poznania nie tylko najlepszych malarzy z Polski, ale również zainteresowań i tendencji w aktualnie kształtującej się sztuce.
Wolontariat podczas Bielskiej Jesieni to niezwykła okazja zdobycia wiedzy na temat najnowszej polskiej sztuki (sposobów jej upowszechniania i promocji) oraz specyfiki pracy dużej instytucji kultury.
Po raz pierwszy wystawa finałowa tegorocznego Biennale będzie odbywać się w dwóch przestrzeniach - Galerii Bielskiej BWA oraz zabytkowej, XIX-wiecznej Willi Sixta, położonej 160 metrów od galerii. Na tegorocznej wystawie zostaną zaprezentowane 194 prace 69 autorów.

Pomoc podczas trwania Bielskiej Jesieni będzie potrzebna m.in. w następujących zakresach:
- oprowadzanie po wystawach
- opieka nad ekspozycją
- promocja w mediach społecznościowych
- koordynacja wolontariatu

Bielska Jesień 2015 - oprowadzanie jurorów, fot. K. Morcinek

Mile widziana komunikatywność, otwartość, chęć zdobycia doświadczenia w organizacji ważnego wydarzenia na artystycznej mapie Polski. Ogłoszenie skierowane do młodzieży i dorosłych od 16 roku życia. Możliwość odbycia praktyk zawodowych w trakcie trwania Biennale.
Czas pracy uzgadniany indywidualnie, zgodnie z możliwościami.

Zainteresowanych wolontariatem lub praktykami prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu Bielskiej Jesieni - Justyną Łabądź na maila: j.labadz@galeriabielska.pl lub tel. 734 169 653.

 

Fotorelacje:
Otwarcie festiwalu >>
Dni Otwartych Pracowni >>
Panel dyskusyjny >>
_______________
Relacje filmowe:
Festiwalowe wernisaże >>
Wernisaż na Szyndzielni >>
Dni Otwartych Pracowni >>
_______________________

KATALOG 4. BFSW 2018
już w sprzedaży >>
_____________________

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>