Premiera filmu NOVEMBER/DECEMBER (2017), reż. Karol Komorowski

poniedziałek, 6 lutego, 19.00, Klubokawiarnia Aquarium


Premiera: NOVEMBER/DECEMBER (2017), reż. Karol Komorowski

Plakat November/DecemberProjekcji towarzyszył  koncert w wykonaniu Miłosza Cirockiego "Post-cage'owski meta-internetowy emo sonoryzm"

Pełnometrażowy debiut wychowanego w Bielsku-Białej Karola Komorowskiego – “NOVEMBER/DECEMBER” jest rejestracją realnych przestrzeni barwnych. Kamera jako ostateczne narzędzie weryfikujące powtarzalną iluzję nie może się mylić: jej zależność od optyki jest analogiczną strukturą wobec relacji wzroku do obiektu, którego ładunek informacyjny podlega ludzkiemu określeniu. Dawna “czysta forma” może stać się konsekwencją wykreślonych struktur – urodzić się w dobie internetowego hiper-oświecenia to spora różnica. Obraz cyfrowy to już nie zbiór plam, to zestaw kwadratów, obłych kształtów interpolacji, coś co działa logicznie, coś czym można uderzyć o skuteczniejszą realność, czego chciałoby się domyślać. Jak mawia Miłosz Cirocki, który skomponował muzykę do filmu: “to ważne, aby eksperyment był przyjemny”, ktoś inny rzekł: “przyjemnie radykalny”. Autor lubi dużo małych przyjemności, bo w każdym pojawie widzi kolejne artystyczne realizacje natury: ponadto niepowstrzymana możliwość kadrowania estetyzuje świat, ruch dodaje mu rytmu – film to kolejna meta-reprezentacja ‘struktury, która łączy’.

Czas trwania: 100 minut

Karol Komorowski – ur. 1994 r. post-fotograf, filmowiec, teoretyk galerii Różnia, w latach 2012-2016 związany z warszawską Lookout Gallery, autor książek i artykułów, m.in. „Obraz – między realnością a wirtualnością, refleksją a praktyką artystyczną” (2014), „Wypierdalaj ze sztuki” (2016).

Miłosz Cirocki – ur. 1991 r. gitarzysta, związany na stałe z zespołem noise'owym Złota Jesień i warszawską sceną muzyki improwizowanej; ponadto dj i promotor wydarzeń związanych z klubem Eufemia. W swoich działaniach podejmuje próby nadania waloru meta-estetycznego praktykom nieświadomości, w celu intuicyjnego rozpoznania Niewypowiedzianego. Lubi słodkie kotki i marcepan.


Zobacz zwiastun filmu >>

Otwarcie wystawy finałowej, ogłoszenie wyników konkursu - czwartek, 9 listopada, 17.00
_____________________

Galeria wirtualna na stronie Bielskiej Jesieni >>

Głosowanie internautów >>

_____________________

English version

>>

Galeria sztuki w Zlinie

English version
_______________________________

Oprowadzanie kuratorskie - piątek, 22 września

>>

UWAGA! Na wystawy Martyny Czech i Ewy Świdzińskiej wstęp wolny

>>

English version

Fotorelacja z wernisażu >>

>>

English version

Fotorelacja z wenisażu >>

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>