DZIEŃ KOBIET - czy mamy co świętować?

niedziela, 8 marca, 17.00


_________________________________________________________________________

plakatPokaz filmu dokumentalnego „Szeherezada w Baabda", który jest zapisem pierwszego w historii spektaklu w wykonaniu kobiet osadzonych w arabskim więzieniu. Spektakl był efektem projektu teatralnego, prowadzonego przez reżyserkę i terapeutkę Zeinę Daccache w libańskim więzieniu dla kobiet. Przedstawienie było wystawiane w więzieniu Baabda w kwietniu i maju 2012 roku.
Zeina Daccache jest reżyserką, aktorką i certyfikowaną terapeutką teatralną Północno-Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii przez Teatr (Dramatoterapii). Jest także autorką „12 gniewnych Libańczyków", filmu, który powstał w oparciu o wywiady z osadzonymi i fragmenty przedstawienia, które było adaptacją dramatu „Dwunastu gniewnych ludzi", przygotowanego w zakładzie karnym w Roumieh.
Założona przez Zeinę Daccache organizacja Katharsis jest pierwszym centrum terapii przez teatr w Libanie i całym regionie arabskim.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z Magą Krauze i Ulą Kijak na temat ich doświadczeń z prowadzenia projektu teatralnego w więzieniu dla kobiet w Lublinie.

Wydarzenie cykliczne pod hasłem „Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?", organizowane jest po raz czwarty przez Fundację Pozytywnych Zmian i Galerię Bielską BWA .

Niedziela, 8 marca 2015, godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

English version
Wernisaż:

Film >>
Fotorelacja >>
________________

"Sztuka w moim życiu" - spotkanie z artystą,
18 stycznia, 12.00-13.30 >>

"Artystyczna animacja Zdzisława Kudły: humanizm katastroficzny" - wykład Michała Bobrowskiego
25 stycznia, 18.00 >>

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

18 stycznia, 14.00

- RECENZJE, ANIMACJE, SELFIE - spotkanie z widzami i uczestnikami konkursów  >>

______________________________

BJ 2017 - klip, reportaż, filmy

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>