"A jeśli..." - 103. Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji

Gość: Przemysław Branny, Konrad Mastyło


niedziela, 26 stycznia 2017, godz. 11.00 (wstęp wolny)


Gościem 103. Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji będzie Przemysław Branny - aktor, pieśniarz, związany z krakowskim Teatrem STU oraz Teatrem Bagatela. Towarzyszyć będzie mu Konrad Mastyło - wybitny pianista, organista, kompozytor i akompaniator, pedagog. Od wielu lat związany z Piwnicą pod Baranami oraz Teatrem STU z Krakowa.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast i Galeria Bielska BWA.

Przemysław BRANNY

Przemysław BrannyUrodził się 24.12.1970 w Czeskim Cieszynie. W Czechach skończył polską szkołę podstawową i gimnazjum z polskim językiem nauczania. Będąc jeszcze dzieckiem, zagrał kilka głównych ról w Scenie Polskiej czeskocieszyńskiego teatru. W latach 1989-1993 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Studia ukończył spektaklami dyplomowymi w reżyserii Krystiana Lupy i Jerzego Stuhra. Już podczas studiów grał w przedstawieniach muzycznych Teatr STU.
W 1993 roku zdobył II Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Rok później, wspólnie z Katarzyną Jamróz, zdobył I Nagrodę w Kabaretonie na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na stałe jest związany z krakowskim Teatrem Bagatela. Współpracuje także z teatrem Ludowym w Krakowie. W 1993 roku zagrał jedną z głównych ról w filmie "Śmierć jak kromka chleba" (reż.: K. Kutz). Od 1992 roku współpracuje z kabaretem Loch Camelot, z którym zarejestrował kilka programów telewizyjnych. Brał udział w wielu programach muzycznych i rozrywkowych, rejestrowanych Przez Telewizję Polską m.in. - Kabaret Olgi Lipińskiej, Spotkania z Balladą, Niech no tylko zakwitną jabłonie - Teatr TV, Piosenki Warsa, Co nam w duszy gra, Gale galicyjskie, Śmiech o wolności, Towarzystwo Pana Brzechwy, Statek szalony, czyli płyniemy... Występował z recitalami "Pteromania", „Że ty, że ja je t'aime" 1997, "Nokturn Niekochanego" Śpiewa w koncertach muzyki filmowej i teatralnej Zygmunta Koniecznego - Noc listopadowa, Serce moje gram, Norwid bezdomny - Bal, Litania Polska.
Jest solistą oratorium "Tu Es Petrus", którego autorami są Piotr Rubik i Zbigniew Książek. W 1997 roku nagrał pierwszą solową płytę pt.:, „Że ty, że ja je t'aime". Otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej. Występuje w całej Polsce z własnym programem lub jako solista w dużych koncertach estradowych. W sierpniu 2005 roku wygrał (wspólnie z Olgą Szomańską i Piotrem Rubikiem) konkurs na "Przebój Lata z Jedynką" na Festiwalu Jedynki w Sopocie (piosenka "Niech mówią, że to nie jest miłość").

Konrad MASTYŁO

Konrad MastyłoWybitny pianista, organista, kompozytor i akompaniator, pedagog. Od wielu lat związany z Piwnicą pod Baranami oraz teatrem STU, jako pianista i aktor („Szczęśliwe dni" S. Beckett, „Sonata Belzebuba" S.I. Witkiewicz).
Odznaczony 9 lutego 2016 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Urodził się i wychował w Stalowej Woli. Ukończył Szkołę Muzyczną im. I.J. Paderewskiego. W 1979 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie.
Na stałe współpracuje z Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką, Przemysławem Brannym. Współpracował z Markiem Grechuta, będąc członkiem zespołu ANAWA. Nagrał muzykę do znanych filmów: Kieślowskiego - Dekalog, Podwójne życie Weroniki, Trzy kolory, oraz Europa Europa - Agnieszki Holland. Jest wykonawcą muzyki do filmów: Pornografia reż. Jan Jakub Kolski, Czas Honoru - reż. Michał Kwieciński i in., współpracuje z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kanty Pawluśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem.
Wykładowca w PWST im. Ludwika Solskiego, nauczyciel w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Swoim autorytetem znakomicie promuje rodzinne miasto Stalowa Wola. Od 2009 roku piastuje tytuł VI Ambasadora Stalowej Woli. Konrad Mastyło - mistrz fortepianu zwany przez artystów - Kondzio, zaliczany do najbardziej znanych polskich pianistów.

piątek, 13 lipca godz.10-18

sobota, 14 lipca godz.10-16

>>

Fotorelacje >>

 

Festiwalowe wernisaże - relacja filmowa >>
Wernisaż na Szyndzielni >>

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

- grafika (2-6 lipca)
- formy tekstylne (9-13 lipca)
- instrumenty upcyklingowe (30 lipca - 3 sierpnia)

Relacja filmowa z warsztatów>>

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>