INTUICJA MALARZA. Daniel Balabán / Jarosław Modzelewski

Wystawa w programie Festiwalu sztuki czeskiej
6 września - 28 października 2018


Wystawa „INTUICJA MALARZA. Daniel Balabán / Jarosław Modzelewski” zestawia obrazy dwóch artystów średniego pokolenia, reprezentujących czeskie i polskie malarstwo lat 90. Obaj prowadzą swoje pracownie malarstwa na uczelniach: Balabán – Wydział Malarstwa na Uniwersytecie w Ostrawie (Czechy), Modzelewski – Wydział Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Są przedstawicielami malarstwa figuratywnego.
Daniel Balabán (ur. 1957) w swym malarstwie skupia się na kondycji współczesnego człowieka wobec zmieniającego się świata. Analizuje i interpretuje symbolikę biblijną widzianą oczami protestanta. Zwraca uwagę na ważne społecznie i obyczajowo aspekty ludzkiego życia.
Jarosław Modzelewski (ur. 1955) odnosi się w swoim malarstwie zarówno do tradycji europejskiej awangardy, jak i do sztuki dawnej. Przedstawia człowieka wobec nieprzemijających, podstawowych wartości, obowiązujących zarówno w sztuce jak w życiu. Ukazując smutek i samotność jednostki w kontekście upływającego czasu, tworzy obrazy w surrealnym klimacie. Dostrzega piękno form i kolorów w często banalnych scenach wyjętych z codzienności.

Obaj artyści czerpią inspiracje ze swoich przeżyć i doświadczeń. Malując kierują się intuicją jako metodą w obrazowaniu rzeczy bardziej i mniej widocznych.

 

                                                                                         Krzysztof Morcinek - kurator wystawy

___________________________________________________________________

Wróć do Festiwalu sztuki czeskiej >>

 

Klubokawiarnia Aquarium

English

>>

- grafika (2-6 lipca)
- formy tekstylne (9-13 lipca)
- instrumenty upcyklingowe (30 lipca - 3 sierpnia)

>>

Do 30 czerwca można przynieść klapki także do Galerii Bielskiej BWA

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>