JOLANTA STACHYRA (Ostróda)


Urodzona w 1968 roku w Miłomłynie. Twórczość towarzyszy jej od najmłodszych lat. Rysunku i malarstwa uczyła się sama. Zafascynowana obrazami wielkich mistrzów, od renesansu aż po współczesność, tworzy własną intuicyjną sztukę, szczerą i nieco naiwną, przesiąkniętą osobistym stosunkiem do świata. Wachlarz jej zainteresowań, jak i środki wyrazu są bardzo szerokie, wypowiada się w malarstwie, rysunku, tworzy poezję, pisze bajki dla dzieci i sama je ilustruje. Pasjonuje się muzyką i śpiewem; od 30 lat jest organistką w kościele rzymsko-katolickim w Ostródzie. Jest autorką wystaw eksponowanych w ośrodku kultury, w przestrzeni miasta i placówkach szkolnych w Ostródzie, m.in.: „Piękne

 Ostródzianki" w Centrum Kultury Zamek (2014) oraz „Siedem cudów świata" prezentowanych w Szkole Podstawowej nr 1 (2014); Szkole Podstawowej nr 3 (2013), w Salezjańskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym (2012), w siedzibie firmy Żegluga Ostródzko- Elbląska (2012) oraz na wystawie plenerowej na deptaku nad jeziorem  Drwęckim (2012).

Nie godząc się z niesprawiedliwością świata, jaką jest nadludzkie bogactwo, a nieludzkie ubóstwo, wyrażam poprzez tryptyk obrazów „Afryka a świat", swoje niezadowolenie z panującej, ogólnoświatowej sytuacji. Nie jestem przeciwna bogactwu samemu w sobie. Jestem przeciwna dążeniu do bogactwa kosztem ludzkiego życia. Światowe wydatki przeznaczane na militaria, cyfryzację, sport, rozrywkę, konsumpcję, z roku na rok rosną, rośnie również liczba umierającej z głodu ludzkości na naszej, jakże bogatej, szczęśliwej, sunącej z duchem postępu, planecie.

English version
Wernisaż:

Film >>
Fotorelacja >>
________________

"Artystyczna animacja Zdzisława Kudły: humanizm katastroficzny" - wykład Michała Bobrowskiego
25 stycznia, 18.00 >>

>>

English version
Fotorelacja z wernisażu >>

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

18 stycznia, 14.00

- RECENZJE, ANIMACJE, SELFIE - spotkanie z widzami i uczestnikami konkursów  >>

______________________________

BJ 2017 - klip, reportaż, filmy

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>