cena: 15

Bożena Grzyb-Jarodzka, Paweł jarodzki - Malarstwo, najlepsze na nerwy lekarstwo

cena 15 zł + koszty przesyłki

Wydany przez Galerię Bielską BWA w 2007 roku katalog prac Bożeny Grzyb-Jarodzkiej i Pawła Jarodzkiego. Prace wrocławskich artystów były prezentowane podczas wystawy pt. "Malarstwo najlepsze na nerwy lekarstwo" w Galerii Bielskiej BWA od 23 czerwca do 8 sierpnia 2006 roku.
Wydawnictwo jest niezwykle interesujące pod względem edytorskim - numerowane od 1 do 400, posiada okładkę z ręcznie odbijanymi szablonami. Na 24 stronach duże, kolorowe reprodukcje prac: połowa z nich Bożeny Grzyb-Jarodzkiej druga połowa - odwrócona - Pawła Jarodzkiego. Dwujęzyczny katalog (wersja polska i angielska) zawiera noty biograficzne artystów oraz tekst krytyczny Anny Mituś. Autorem projektu graficznego jest Jacek Ponton Jankowski - Strobont deSign.
Nakład 400 egzemplarzy, format A 4, kartonowa okładka. 

&

Jerzy Truszkowski - Artyści radykalni

NAKŁAD WYCZERPANY

W książce "Artyści radykalni" Jerzy Truszkowski opisuje artystów sięgających po skrajne środki wyrazu: od akcjonisty wiedeńskiego Guentera Brusa (lata 60. XX wieku) do polskiego skandalisty Zbigniewa Libery. Dowiemy się o Kalifornijczyku Chrisie Burdenie poddającym w latach 70. XX wieku swoje ciało przeróżnym próbom wytrzymałości, ryzykującym utratę życia poprzez porażenie prądem, o podobnych akcjach poznańskiego artysty Zbyszko Trzeciakowskiego z lat 80., o fotografii dziecka umieszczonego w muszli klozetowej w 1973 roku przez parę warszawskich artystów Zofię Kulik i Przemysława Kwieka oraz o innych szokujących dziełach tej pary, prekursorskich wobec modnej w latach 90. "sztuki krytycznej".

"Artyści radykalni", to kolejna publikacja Jerzego Truszkowskigo - malarza, fotografa, performera i wokalisty rockowego - w serii "Sztuka krytyczna w Polsce". Poprzednie jego książki zostały wydane przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta w Warszawie oraz Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu. Książkę "Artyści radykalni" wydała Galeria Bielska BWA, w związku z wystawą Przemysława Kwieka "Przeciw niezbyt rozumnym w sprawach nowoczesnych", prezentowanej w Galerii Bielskiej BWA od 3 marca do 4 kwietnia 2004.
Książka "Artyści radykalni" do nabycia w Galerii Bielskiej BWA.

&

cena: 15

Bogdan Konopka - BEIJING OPERA

cena 15 zł + 5 zł koszty przesyłki

Galeria Bielska BWA przy współpracy Wydawnictwa KROPKA J.W. Śliwczyńscy we Wrześni wydała katalog towarzyszący premierowej wystawie fotografii Bogdana Konopki pt. "Beijing Opera - work in progress" ( Galeria Bielska BWA, 23 czerwca - 8 sierpnia 2006 ).

Wydawnictwo zawiera niezwykle ciekawy tekst Bogdana Konopki o jego czterech wizytach na budowie nowoczesnej opery w Pekinie (Pekiński Teatr Narodowy) i fotografowaniu postępów prac przy budowie tego chińskiego giganta oraz tekst napisany specjalnie do katalogu przez architekta Paula Andreu - twórcę projektu gmachu opery w Pekinie.
Swoją refleksję o sztuce fotograficznej Konopki Paul Andreu tak konkluduje: "Bogdan Konopka nie fotografuje architektury, lecz przestrzeń, która w jego spojrzeniu staje się równie tajemnicza, jak ciało. On nie fotografuje architektury, on wyzwala z niej życie i doniosłość".

&

cena: 10

Demos kratos - władza ludu

cena 10 zł + koszty przesyłki

Katalog towarzyszył wystawie "Demos kratos - władza ludu", prezentowanej w Galerii Klimy Bocheńskiej w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie (marzec 2006) oraz Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej (luty - marzec 2007).
64-stronicowe wydawnictwo w polskiej i angielskiej wersji językowej zawiera tekst kuratora projektu Krzysztofa Żwirblisa, wywiad z Krzysztofem Żwirblisem przeprowadzony przez Przemysława Szubartowicza, noty biograficzne 20 artystów uczestniczących w wystawie oraz kolorowe reprodukcje ich prac, ukazujących różne spojrzenia na temat zasad funkcjonowania współczesnego społeczeństwa i świadomego korzystania z demokracji.
W wystawie prezentowali swe prace: Paweł Althamer, Janusz Bałdyga, Krzysztof Bednarski, Zuzanna Janin, Grzegorz Klaman, Kijewski & Kocur, Grzegorz Kowalski, Jarosław Kozakiewicz, Przemysław Kwiek, Monika Mamzeta, Jacek Markiewicz, Anna Niesterowicz, Tomasz Partyka, Aleksandra Polisiewicz, Bohdan M. Ruciński, Tomasz Sikorski, Marek Targoński, Jakub Wesołowski, Włodzimierz Jan Zakrzewski.
Redakcja katalogu: Krzysztof Żwirblis; opracowanie graficzne Grzegorz Laszuk; okładka Małgorzata Gurowska. Wydawca: Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych. Projekt sponsorowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Współudział finansowy Galerii Bielska BWA.
Katalog dostępny w Galerii Bielskiej BWA w cenie 15 zł.

&

cena: 25

Natalia LL, Texty. Teksty Natalii LL. O twórczości Natalii LL

cena 25 zł + koszty przesyłki

Galeria Bielska BWA wydała w październiku 2004 roku książkę pt. „NATALIA LL TEXTY. Teksty Natalii LL. O twórczości Natalii LL". Zawiera ona m.in. unikatowe, nigdzie niepublikowane teksty autorskie artystki o ogromnej wartości intelektualnej, jej publikacje, które były dotąd umieszczane w katalogach wystaw bądź czasopismach w Polsce i za granicą, i znane one były jedynie nielicznej grupie odbiorców sztuki, a także teksty o artystce i fenomenie jej twórczości pióra polskich oraz zagranicznych krytyków i historyków sztuki z lat 1970-2004.
Natalia LL od ponad czterdziestu lat uprawia bardzo oryginalną sztukę, wykorzystując malarstwo, rysunek, fotografię, instalację, rzeźbę, sztukę performance i wideo. Należy do czołówki polskich artystów medialnych oraz najważniejszych przedstawicielek sztuki feministycznej na świecie Jej eksperymenty formalne zawsze podbudowane były ogromną wiedzą i głębokimi przemyśleniami. Natalia LL już w latach 70. cieszyła się międzynarodowym uznaniem. Jej seria fotografii pt. „Sztuka konsumpcyjna" poruszyła uczestników 9 Biennale Młodej Sztuki w Paryżu. Mimo ogólnych inspiracji sztuką światową na przestrzeni dekad (np. konceptualizm, body art), ale także przekraczaniu wszelkich ram i konwencji, dla artystki najważniejsze są jej własne pytania o naturę sztuki; jej twórczość - oryginalna, osobista i niepowtarzalna - jest bardzo odrębna i trudno ją sklasyfikować. Książka ukazuje się w roku 40-lecia pracy twórczej artystki.

&

Koszyk

Fotorelacje >>

 

Festiwalowe wernisaże - relacja filmowa >>
Wernisaż na Szyndzielni >>

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

30 lipca - 3 sierpnia 2018, godz. 10.00-13.00

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>