cena: 5

Tomek Sikora, Przejrzystość rzeczy

cena 5 zł + koszty przesyłki

Nowy tom książki znanego fotografika Tomka Sikory pt. "Przejrzystość rzeczy", zawiera najnowsze prace artysty stworzone w jego kolekcji "Przejrzystość rzeczy". Kolekcja ta powstaje od 1997 roku i jest w nieustającym procesie. Zadebiutowała w formie wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w 1999 roku. Następne odsłony miały miejsce w Eastwick Gallery w Chicago, Instytucie Polskim w Sztokholmi e, Galerii Stary Browar w Poznaniu i Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wystawa w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej prezentowana była w dniach od 7 do 27 maja 2007 roku.

Wydana przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej książka, z tekstami w językach polskim i angielskim, zawiera kolorowe zdjęcia ponad 50 najnowszych obiektów Tomka Sikory, a także powiększenia umieszczonych na obiektach fotografii twarzy osób, które ofiarowały artyście przedmiot oraz tekst notatki, zapisanej przez ofiarodawcę. Książka, pod redakcją Małgosi Sikory, ze zdjęciami autorstwa Tomka Sikory, opatrzona jest wstępem Agnieszki Szydłowskiej. Projekt graficzny stworzył Maciej Buszewicz (współpraca Katarzyna Brzostowska); tłumaczenie: Małgosia Sikora, Małgosia Gago, Michał Piotrowski.Książka (wymiary 151 x 134 mm) jest do nabycia w Galerii Bielskiej BWA w cenie 10 zł.

&

cena: 10

Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych

cena 10 zł + koszty przesyłki

Obszerny katalog prezentujący twórczość bielskiego środowiska plastycznego, wydany przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej w czerwcu 2007 roku. Przedstawieni w nim artyści byli uczestnikami wystaw i akcji w przestrzeni miejskiej podczas Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta (31 maja - 24 czerwca 2007).
Katalog zawiera 140 not biograficznych artystów, krótki opis twórczości, a także ich dane kontaktowe. Autorką wstępu pt. "Dużo dobrej sztuki" jest Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA. Wydawnictwo jest bogato ilustrowane: każdej nocie biograficznej towarzyszy reprodukcja prezentowanej podczas festiwalu pracy oraz fotografia autora. Uzupełnieniem są zdjęcia fragmentów wystaw w Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fraktal, Muzeum w Bielsku-Białej, w holu Ratusza w Bielsku-Białej, a także zdjęcia z akcji oraz prac w przestrzeni miasta.
Autorem projektu katalogu, a także festiwalowego logo jest Piotr Wisła.
Katalog ma wymiary 215 x 230 mm, liczy 164 strony; do kupienia w Galerii Bielskiej BWA w cenie 25 zł.
Patronat medialny nad festiwalem i katalogiem objęły redakcje: kwartalnika Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej "Relacje-Interpretacje", tygodnika "Kronika Beskidzka" oraz TV Bielsko; sponsorami były bielskie firmy: Beskidzki Dom Maklerski, Aqua, Zakłady Tłuszczowe "Bielmar".

&

cena: 15

Bożena Grzyb-Jarodzka, Paweł jarodzki - Malarstwo, najlepsze na nerwy lekarstwo

cena 15 zł + koszty przesyłki

Wydany przez Galerię Bielską BWA w 2007 roku katalog prac Bożeny Grzyb-Jarodzkiej i Pawła Jarodzkiego. Prace wrocławskich artystów były prezentowane podczas wystawy pt. "Malarstwo najlepsze na nerwy lekarstwo" w Galerii Bielskiej BWA od 23 czerwca do 8 sierpnia 2006 roku.
Wydawnictwo jest niezwykle interesujące pod względem edytorskim - numerowane od 1 do 400, posiada okładkę z ręcznie odbijanymi szablonami. Na 24 stronach duże, kolorowe reprodukcje prac: połowa z nich Bożeny Grzyb-Jarodzkiej druga połowa - odwrócona - Pawła Jarodzkiego. Dwujęzyczny katalog (wersja polska i angielska) zawiera noty biograficzne artystów oraz tekst krytyczny Anny Mituś. Autorem projektu graficznego jest Jacek Ponton Jankowski - Strobont deSign.
Nakład 400 egzemplarzy, format A 4, kartonowa okładka. 

&

Jerzy Truszkowski - Artyści radykalni

NAKŁAD WYCZERPANY

W książce "Artyści radykalni" Jerzy Truszkowski opisuje artystów sięgających po skrajne środki wyrazu: od akcjonisty wiedeńskiego Guentera Brusa (lata 60. XX wieku) do polskiego skandalisty Zbigniewa Libery. Dowiemy się o Kalifornijczyku Chrisie Burdenie poddającym w latach 70. XX wieku swoje ciało przeróżnym próbom wytrzymałości, ryzykującym utratę życia poprzez porażenie prądem, o podobnych akcjach poznańskiego artysty Zbyszko Trzeciakowskiego z lat 80., o fotografii dziecka umieszczonego w muszli klozetowej w 1973 roku przez parę warszawskich artystów Zofię Kulik i Przemysława Kwieka oraz o innych szokujących dziełach tej pary, prekursorskich wobec modnej w latach 90. "sztuki krytycznej".

"Artyści radykalni", to kolejna publikacja Jerzego Truszkowskigo - malarza, fotografa, performera i wokalisty rockowego - w serii "Sztuka krytyczna w Polsce". Poprzednie jego książki zostały wydane przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta w Warszawie oraz Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu. Książkę "Artyści radykalni" wydała Galeria Bielska BWA, w związku z wystawą Przemysława Kwieka "Przeciw niezbyt rozumnym w sprawach nowoczesnych", prezentowanej w Galerii Bielskiej BWA od 3 marca do 4 kwietnia 2004.
Książka "Artyści radykalni" do nabycia w Galerii Bielskiej BWA.

&

cena: 15

Bogdan Konopka - BEIJING OPERA

cena 15 zł + 5 zł koszty przesyłki

Galeria Bielska BWA przy współpracy Wydawnictwa KROPKA J.W. Śliwczyńscy we Wrześni wydała katalog towarzyszący premierowej wystawie fotografii Bogdana Konopki pt. "Beijing Opera - work in progress" ( Galeria Bielska BWA, 23 czerwca - 8 sierpnia 2006 ).

Wydawnictwo zawiera niezwykle ciekawy tekst Bogdana Konopki o jego czterech wizytach na budowie nowoczesnej opery w Pekinie (Pekiński Teatr Narodowy) i fotografowaniu postępów prac przy budowie tego chińskiego giganta oraz tekst napisany specjalnie do katalogu przez architekta Paula Andreu - twórcę projektu gmachu opery w Pekinie.
Swoją refleksję o sztuce fotograficznej Konopki Paul Andreu tak konkluduje: "Bogdan Konopka nie fotografuje architektury, lecz przestrzeń, która w jego spojrzeniu staje się równie tajemnicza, jak ciało. On nie fotografuje architektury, on wyzwala z niej życie i doniosłość".

&

Koszyk

- Miejsca ekspozycji:

● Galeria Bielska BWA
● Willa Teodora Sixta
(ul. A. Mickiewicza 24)

Na wystawę wstęp wolny
_________________________

WARSZTATY MALARSKIE 

prowadzone przez finalistów biennale:
Sebastian Krok

sobota, 16 grudnia, 11.00
_________________________
SELFIE Z OBRAZEM

Konkurs dla użytkowników Facebooka i Instagrama
______________________

Bielska Jesień 2017
Zobacz: klip, reportaż, filmy

>>

Klubokawiarnia Aquarium
9 listopada - 31 grudnia
______________________

Wykład Anki Ptaszkowskiej
15 grudnia, 18.00. UWAGA! Wykład odwołany

English version

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>