Mateusz Gapski - BEZT, mural Blue Monday

Przedstawienie młodej, współczesnej kobiety trzymającej donicę z ogromnych rozmiarów rośliną – monsterą, to mural Mateusza­Gapskiego działającego pod pseudonimem Bezt, ze znanego na całym świecie streetartowego kolektywu Etam Cru.

Artystę zainspirowały motywy znajdujące się na fasadzie zabytkowej, secesyjnej kamienicy z 1905 roku, na której wykonał swoje dzieło – floralne ornamenty oraz kobieca maska o niepokojącym wyrazie twarzy.

Mateusz Gapski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych  im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W latach 1999–2000 zaczął tworzyć graffiti. Artysta lubi przestawiać realne przedmioty i postaci ludzkie w nieoczekiwanych sytuacjach. W ten sposób zaprasza widza do świata jego własnej wyobraźni, w której znaczenie i sens nigdy nie są ściśle określone. Bezt ma na swoim koncie wiele murali w Polsce i za granicą.

Mural powstał w 2017 roku w projekcie „oBBraz miasta #4”, zorganizowanym przez Fundację Galerii Bielskiej i Galerię Bielską BWA, współfinansowanym z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

Głównym partnerem i sponsorem projektu jest Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.


www.facebook.com/etam.grupa


Autor muralu
Mateusz Gapski – BEZT

tytuł
Blue Monday

Lokalizacja
ul. Adama Mickiewicza 3, Bielsko-Biała

Rok powstania
2017

Wymiary
wys. 23 m, szer. 11 m

___________________________

Wróć do listy murali >>