Izabela Ołdak, mural Sztuka dla lepszego życia

W latach 2014–2015 Izabela Ołdak wykonała mural na ścianie oporowej przy ul. Partyzantów. Tworząc go przy ruchliwej, przelotowej arterii miasta z pozostałościami bielskich fabryk, pomyślała o nasyceniu go bogatą ornamentyką, kolorami i optymizmem.

„Mural dotyczy piękna natury, odwołuje się do miłości, płodności, witalności i wzrostu. Pojawiają się na nim elementy, formy organiczne symbolizujące życie, które sprawiają, że człowiek może poczuć dobrą energię” – tłumaczy ideę muralu Izabela Ołdak. Mural na pierwszym segmencie powstał w 2014 roku w projekcie „oBBraz miasta” organizowanym przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej, współfinansowanym z budżetu Gminy Bielsko-Biała. Powstanie pozostałych 5 segmentów w 2015 roku finansował Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Izabela Ołdak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom na Wydziale Malarstwa uzyskała w 2007 roku. Zajmuje się malarstwem, performansem, nowymi mediami, projektami typu site-specific, działaniami w przestrzeni publicznej oraz projektami kuratorskimi.

www.izabelaoldak.com/pl/

Autorka muralu
Izabela Ołdak

Tytuł
Sztuka dla lepszego życia 

Lokalizacja
Ściana oporowa, ul. Partyzantów,  Bielsko-Biała

Rok powstania
2014–2015

Wymiary
wys. 3,50 m, szer. 60 m

__________________________

Wróć do listy murali >>