Mariusz Waras, mural m-city 744

Znany polski artysta streetartowy Mariusz Waras w 2014 roku wykonał mural na ścianie Starej Fabryki – dawnego Muzeum Techniki i Włókiennictwa, oddziału Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Praca nawiązuje do przemysłu włókienniczego ­Bielska-Białej, którego zabytki można oglądać w muzeum. Dzieło powstało w programie Industriady 2014, z inicjatywy Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Mariusz Waras zajmuje się głównie malarstwem monumentalnym i grafiką, ale nieobce są mu realizacje z dziedziny architektury, rzeźby, performansu i scenografii. W projekcie o nazwie „m-city” zrealizował kilkaset murali na całym świecie, które swoimi monochromatycznymi wizerunkami nawiązują do pejzażu miejskiego. Na murach wielu miast widnieją jego gigantyczne statki, sterowce, fantastyczne samoloty, pociągi, olbrzymie dźwigi, a także dziwaczne pojazdy. Jak mówi artysta o swoim bielskim muralu „m-city 744” – „Zależało mi na tym, aby obraz, który powstanie, nie był tylko odzwierciedleniem procesu technologicznego, ale chciałbym, aby oglądający widzieli tam również pejzaż”.

www.m-city.org

Autor muralu
Mariusz Waras

Tytuł
m-city 744

Lokalizacja
Plac Żwirki i Wigury 6, Bielsko-Biała

Rok powstania
2014

Wymiary
wys. 12,4 m, szer. 15,6 m

_________________________________

Wróć do listy murali >>