Olliemoonsta (Hiszpania), mural Back to the Roots

Hiszpański duet artystyczny Olliemoonsta tworzą Naza del Rosal (ur. 1983 r. w Almerii) i Juan Rico (ur. 1985 r. w Madrycie). Artyści w swoich obrazach, ilustracjach i muralach podejmują tematykę piękna wśród tubylczych plemion i kultur na całym świecie, odwołują również się do koncepcji współczesnych „miejskich plemion”.

Tematem ich bielskiego muralu jest kultura górali beskidzkich przetworzona poprzez kolorową, ilustracyjną stylistykę. Artyści zatytułowali mural „Back to the Roots” (tłumaczony z języka angielskiego „powrót do korzeni”), ponieważ po kilku latach powrócili do ­Bielska-Białej, miasta od którego ich kariera artystyczna nabrała wyjątkowego tempa. Artyści wystawiali swoje prace w wielu miastach i państwach na świecie, m.in. w Madrycie, Alkali, Montrealu, Toronto i Vancouverze. Ich murale można podziwiać w Hiszpanii, Portugalii, Wenezueli i na Dominikanie.   

Inicjatorem powstania muralu była Spółdzielnia Mieszkaniowa ­„Strzecha” w Bielsku-Białej, koordynatorem merytorycznym prac artystycznych i partnerem w realizacji – Galeria Bielska BWA.

 

Autorzy muralu
Olliemoonsta (Hiszpania)

Tytuł
Back to the Roots

Lokalizacja
Ul. Piastów Śląskich 10, Bielsko-Biała

Rok powstania
2017

Wymiary
wys. 14 , szer. 14 m

_______________________________

Wróć do listy murali >>