28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2019 Młodzi Filmowcy

Aktualne

Uwaga! O nowym, późniejszym, terminie projekcji festiwalu Euroshorts 2019 w galerii, poinformujemy.

Uwaga! Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, wydanym w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Galeria Bielska BWA będzie zamknięta dla odwiedzających do odwołania. W związku z tym projekcje 28. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO EUROSHORTS 2019, planowanego w Galerii Bielskiej BWA na dni 17, 18 i 19 marca 2020 roku, odbędą się w późniejszym terminie, o którym poinformujemy.
__________________________________________________________________________________________________________________Fundacja Młodego Kina i Galeria Bielska BWA zapraszają  na przegląd  28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Euroshorts 2019 Młodzi Filmowcy (wstęp wolny)

W 28. edycji konkursu wzięło udział 55 filmów z 28 krajów. Projekcje konkursowe odbywały się jesienią 2019 w Gdańsku, dalsze wydarzenia festiwalowe w Zielonej Górze, Warszawie i Katowicach. Z początkiem roku 2020 festiwal wyruszył tradycyjnie w półroczną podróż po Polsce, pokazując zestaw najciekawszych filmów festiwalu. Taką replikę filmowego wydarzenia, FMK organizuje od początku istnienia festiwalu, tj. od 1992 r. Galeria jest od wielu lat jednym z miejsc prezentacji festiwalu. 

W programie: Amerykański Film Reklamowy – „Sztuka i technika” oraz filmy krótkometrażowe zagraniczne i polskie. Wstęp i omówienie programu w każdym dniu projekcji głosi Przemek Młyńczyk, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu, prezes Fundacji Młodego Kina w Warszawie.
Czytaj o poprzedniej edycji festiwalu
 >>