28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2019 Młodzi Filmowcy

Aktualne

Uwaga! Nowy termin festiwalu filmowego EUROSHORTS 2019. W dniach 14–16 października 2020 roku zapraszamy do Galerii Bielskiej BWA na projekcje filmów.


Fundacja Młodego Kina i Galeria Bielska BWA zapraszają  na przegląd  28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Euroshorts 2019 Młodzi Filmowcy (wstęp wolny).
Uwaga! Po odwołaniu wiosennego terminu festiwalu z powodu pandemii, organizatorzy proponują widzom nowy termin projekcji w dniach 14, 15 i 16 października 2020 roku.
Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 18.00.
Projekcje poprzedzi ogłoszenie wyników 6. edycji konkursu dla filmowców Filmujemy Bielsko-Białą!
W programie pokaz nagrodzonych filmów i wręczenie nagrody autorom zwycięskich filmów.
Czytaj o konkursie >>
 


W 28. edycji konkursu wzięło udział 55 filmów z 28 krajów. Projekcje konkursowe odbywały się jesienią 2019 w Gdańsku, dalsze wydarzenia festiwalowe w Zielonej Górze, Warszawie i Katowicach. Z początkiem roku 2020 festiwal wyruszył tradycyjnie w półroczną podróż po Polsce, pokazując zestaw najciekawszych filmów festiwalu. Taką replikę filmowego wydarzenia, FMK organizuje od początku istnienia festiwalu, tj. od 1992 r. Galeria jest od wielu lat jednym z miejsc prezentacji festiwalu. 

W programie: Amerykański Film Reklamowy – „Sztuka i technika” oraz filmy krótkometrażowe zagraniczne i polskie. Wstęp i omówienie programu w każdym dniu projekcji głosi Przemek Młyńczyk, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu, prezes Fundacji Młodego Kina w Warszawie.
 
 
 
 
 
 
Czytaj o poprzedniej edycji festiwalu
 >>