„Antynatalizm”, „LOVE” – oprowadzanie filozoficzne

Aktualne

Zwiedzanie z filozofem. Jarosław Hess, wraz z widzami, spojrzy na prezentowane dzieła z perspektywy filozoficznej.

W czwartek, 16 stycznia 2020 roku po raz pierwszy po aktualnych wystawach w Galerii Bielskiej BWA: „Antynatalizm” Michała Gątarka i „LOVE” Ryszarda Góreckiego, będzie oprowadzał filozof. Spotkanie w scenerii wystaw z filozofem Jarosławem Hessem, będzie okazją do pogłębionej refleksji nad ideami, do których odnosi się twórczość obu artystów oraz poszczególne ich dzieła. Oprowadzanie umożliwi ciekawą wymianę poglądów i opinii, pozwoli spojrzeć na sztukę z perspektywy filozoficznej.

Wcześniej, widzowie będą mieli okazję spotkać się osobiście z samymi artystami w trakcie otwierania wystaw i podczas oprowadzania autorskiego. Michał Gątarek, autor obrazów z cyklu „Antynatalizm”, będzie oprowadzał widzów po swojej wystawie w sobotę, 4 stycznia 2020 roku o godz. 11.00, dzień po otwarciu wystawy (wstęp wolny). Po wystawie „LOVE” Ryszarda Góreckiego oprowadzać będzie krytyk sztuki Stach Szabłowski w piątek, 10 stycznia 2020 roku o godz. 17.00, tuż przed wernisażem wystawy o godz. 18.00. W oprowadzaniu będzie uczestniczył Ryszard Górecki (wstęp wolny).

Jarosław Hess – ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Uwaga Kultura, a także pomysłodawcą i współtwórcą Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi w Bielsku-Białej spotkania dyskusyjne Kawiarni Filozoficznej, a od kilku lat także spotkania Klubu Książki przy Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej.

Oprowadzanie filozoficzne z udziałem Jarosława Hessa
Galeria Bielska BWA, czwartek, 16 stycznia 2020, godz. 18.00
Wstęp wolny

Więcej o wystawach:

Michał Gątarek – „Antynatalizm” >>
Ryszard Górecki – „LOVE” >>