Filmujemy Bielsko-Białą! – konkurs powraca

Aktualne

Wznawiamy konkurs! Nakręć 2-minutowy film o atmosferze, ludziach i architekturze wybranych ulic Bielska-Białej! Zgłoszenia do 10 października. Finał podczas inauguracji festiwalu EUROSHORTS 14.10.2020.

Po perypetiach związanych z pandemią, w czasie obostrzeń sanitarnych i ograniczeniach w komunikowaniu się, powracamy do 6. edycji konkursu dla filmowców – Filmujemy Bielsko-Białą! Zachęcamy do tworzenia krótkich, 2-minutowych filmów o ulicy – listę 15 proponowanych bielskich ulic łączy to, że noszą nazwiska słynnych Polaków. Nie rezygnujemy z propozycji stworzonej w czasie pandemii, gdy przemieszczanie się było ograniczane – nadal można realizować film pod hasłem „Widok z okna”, bez wychodzenia z domu, ukazujący widok z własnego okna, balkonu czy tarasu.
Filmy można nakręcić i zgłosić do soboty 10 października 2020 roku, do godz. 23.59.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w środę 14 października 2020 roku o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA podczas inauguracji pokazu filmów z festiwalu EUROSHORTS 2019.
Zapraszamy do udziału!

Konkurs organizują Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina. Konkurs jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy do konkursu mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), czas emisji to dwie minuty.
Do sfilmowania można wybrać jedną lub kilka spośród 15 ulic noszących imiona artystów, którzy tu mieszkali i pozostawili po sobie wiele śladów: obiektów architektonicznych, monumentalnych mozaik, malarstwa, grafiki i rzeźby, albo takich, których związek z miastem był zaledwie symboliczny. Można także sfilmować widok ze swojego okna, podobnie jak zrobił to kiedyś znany filmowiec-eksperymentator, Józef Robakowski.
Zobacz film >>

Po raz pierwszy w konkursie film może się odnosić do więcej niż jednej, poniżej wskazanych, ulic: 
– Karola Korna
– Juliana Fałata
– Adama Bunscha
– Kazimierza Kopczyńskiego
– Jana Grabowskiego
– Ignacego Bieńka
– Juliusza Kossaka
– Henryka Siemiradzkiego
– Artura Grottgera
– Jana Matejki
– Wita Stwosza
– Stanisława Wyspiańskiego
– Józefa Chełmońskiego
– Braci Gierymskich
– Jacka Malczewskiego

Uwaga! Nadal należy przestrzegać zarządzeń sanitarnych związanych z pandemią, chroniących przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Wszystkie zgłaszane filmy należy zgłaszać na stronę Fundacji Młodego Kina, gdzie też będą prezentowane >>

Czekają nagrody:
1 – 400 zł
2  – 200 zł
3  – 100 zł
Trzy orientalne posiłki filmowca z restauracji Jedwabny Szlak i upominki od festiwalu Euroshorts.

Więcej informacji na stronie:
http://filmujemy-miasta.pl/bielsko-biala/

Śledź zmiany - czytaj wcześniejsze komunikaty zmieniające tryb organizacji konkursu >>

Czytaj o Festiwalu EUROSHORTS 2019 w Galerii Bielskiej BWA, 14-16.10.2020 >>