II Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich

Aktualne

Po bardzo udanym pierwszym spotkaniu, w galerii ponownie pojawią się miłośnicy słowa: będą czytać wiersze, rozmawiać, dyskutować, wymieniać doświadczeniami.

To będzie kolejne, II Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich. Odbędzie się w piątek, 4 października 2019 roku w Galerii Bielskiej BWA, tym razem w scenerii wystawy obrazów Sebastiana Kroka malowanych na samochodowych maskach – „Mentalne Pearl Harbour”. Poprzednie odbyło się w lipcu br. w trakcie wystawy zbiorowej sztuki, dizajnu i rzemiosła pt. „Korzenie”.

Kolejne spotkanie jest pokłosiem inicjatywy pod hasłem Zawierszujmy Bielsko, mającej na celu promowanie sztuki słowa i autorów wierszy, a także zainteresowanie mieszkańców miasta poezją. Młodzi pomysłodawcy spotkań chcą integracji poetyckiej społeczności, budowy poczucia wartości wśród młodych, jak również zapomnianych twórców, dziś już seniorów. Namawiają, by nie pisać do szuflady, ale podzielić się swoją twórczością.
Spotkanie poprowadzą Zofia Koczur oraz Szymon Miążek.
Galeria Bielska BWA, piątek, 4 października 2019, godz. 18.00,
Dzień przed spotkaniem w Klubokawiarni Aquarium odbędzie się koncert poezji śpiewanej.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Zróbmy.To oraz Galeria Bielska BWA, przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019.
Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane będą do 27 września 2019 roku na adres mailowy: zawierszujmybielsko@gmail.com

Zapowiadamy I Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich >>
I stała się... poezja. Czytaj relację Justyny Fołty ze spotkania >>

Więcej o projekcie redakcjaBB >>