III Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich

Aktualne

Kolejne spotkanie miłośników słowa w scenerii wystawy sztuki współczesnej: recytacje, czytanie wierszy, rozmowy o poezji, dzielenie się doświadczeniami.

W sobotę, 11 stycznia 2020 roku w Galerii Bielskiej BWA, w scenerii aktualnej wystawy, po raz trzeci spotkają się poeci i miłośnicy słowa z różnych środowisk i wielu pokoleń. Wydarzenie, które jest efektem inicjatywy pod hasłem Zawierszujmy Bielsko, ma na celu promowanie sztuki słowa i autorów wierszy, a także zainteresowanie mieszkańców miasta poezją. Młodzi pomysłodawcy spotkań z kręgu projektu redakcjaBB chcą integracji poetyckiej społeczności, budowy poczucia wartości wśród młodych, ale też zapomnianych nieco twórców, dziś już seniorów. Namawiają, by nie pisać do szuflady, ale podzielić się swoją twórczością. W trakcie spotkania uczestnicy recytują poezję, czytają swoje wiersze, rozmawiają o poezji, dzielą się doświadczeniami wynikającymi z procesu twórczego.

Spotkanie odbywać się będzie w scenerii wystawy malarstwa i rysunku Ryszarda Góreckiego „Love” >>

Poetyckie spotkania stają się już tradycją. Organizatorzy starają się wzbogacać program spotkań; zapewniają uczestnikom nie tylko scenerię wystaw sztuki współczesnej, ale też koncerty i warsztaty poetyckie.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Zróbmy.To oraz Galeria Bielska BWA, przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019.
Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane będą do 5 stycznia 2020 roku na adres mailowy: zawierszujmybielsko@gmail.com

Galeria Bielska BWA, sobota, 11 stycznia 2020 roku, 15.00 – 18.00
Spotkanie poprowadzą Zofia Koczur oraz Szymon Miążek.


Wydarzenia towarzyszące:
Koncert poezji śpiewanej
Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium, czwartek, 9 stycznia 2020 , godz. 18.00
Warsztaty poetyckie
Książnica Beskidzka, poniedziałek, 13 stycznia 2020, godz. 17.00

Więcej o projekcie redakcjaBB i Zawierszujmy Bielsko >>