Instytut Młodej Sztuki – Współczesny mit i jego oblicza w sztuce

Aktualne

Pierwsze spotkanie w II cyklu programu edukacyjnego odbyło się online. Dyskutowano o współczesnych mitologiach.

Listopadowe spotkanie online rozpoczęło zajęcia w II cyklu programu edukacyjnego Galerii Bielskiej BWA pod nazwą Instytut Młodej Sztuki. Okazało się, że spotkania w sieci nie zniechęcają nikogo, pojawiła się spora grupa uczestników dyskusji, które obejma tematykę II cyklu programu.
W związku z aktualnymi obostrzeniami z powodu epidemii Covid-19 program edukacyjny Instytutu Młodej Sztuki ponownie przenosi do sieci kolejne spotkania.

Ada Piekarska, kuratorka sztuki, autorka programu IMS:
Punktem wyjścia do inauguracyjnego spotkania z uczestnikami II cyklu są współczesne mitologie.
Wspólnie zastanowimy się nad tym, czym właściwie są mity, w jaki sposób powstają i jaką pełnią funkcję. Sięgniemy m.in. do tekstów Marii Janion i Marcina Napiórkowskiego, przyjrzymy się wybranym dziełom sztuki.

Spotkania odbywają się poprzez aplikację ZOOM, link do spotkania będzie dostępny dla uczestników programu IMS.
Spotkania IMS prowadzi jego pomysłodawczyni Ada Piekarska, historyczka sztuki, kuratorka z Galerii Bielskiej BWA.
kontakt: a.piekarska@galeriabielska.pl

Program Instytutu Młodej Sztuki kierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów dowolnych kierunków, zainteresowanych kulturą współczesną. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone dwa razy w miesiącu. Ich celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat kultury współczesnej, nauka krytycznego myślenia, formułowania opinii, interpretacji dzieł sztuki w oparciu o aktualne wystawy w Galerii Bielskiej BWA i wybrane teksty kultury. Dodatkowo uczestnicy programu będą mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowywaniu bieżących wydarzeń w galerii.

Czytaj więcej o podsumowaniu pierwszego cyklu programu IMS >>