Koncert zespołu Kosmonauci

Aktualne

Młodzi jazzmani zagrają na placu obok Galerii Bielskiej BWA i Banialuki w piątek wieczorem, tuż po wernisażu wystaw, który odbędzie się w otwartej przestrzeni.

Zespół Kosmonauci to grupa przyjaciół z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Młodzi muzycy – absolwenci oraz uczniowie bielskiej szkoły, koncertują razem od dawna, przewijając się w różnych składach, ale od ponad roku grają w kwintecie, w którym tworzą swoje kompozycje. Zespół ma na koncie wygrane w kilku prestiżowych konkursach jazzowych i niedługo  wydaje debiutancki album.
Na koncercie w piątkowy wieczór 26 czerwca br., tuż po otwarciu wystaw w Galerii Bielskiej BWA, Kosmonauci wystąpią jako kwartet w składzie: Jan Pieniążek – perkusja, Bartłomiej Lucjan – kontrabas, Tymon Kosma – wibrafon, Miłosz Pieczonka – saksofon.

Poprzedzające koncert otwarcie wystaw sztuki rozpocznie się o godz. 18.00 w otwartej przestrzeni – na placu między Galerią Bielską BWA a teatrem Banialuka, co umożliwi uczestnictwo wszystkim chętnym widzom, przy zachowaniu dystansu społecznego.

Czytaj więcej o wieczorze wernisażowym i trzech wystawach: prac Krzysztofa Maniaka, ceramiki Moniki Dąbrowskiej-PicewiczRemigiusza GrytaJolanty Hermy-Pasińskiej i Adama Soboty oraz malarstwa Błażeja Sobańskiego  >>