Objazdowy WATCH DOCS 2019. Prawa człowieka w filmie

Aktualne

W programie projekcji najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Spotkania i prelekcje na temat praw człowieka. Wstęp wolny.

Po raz 11 odbędzie się bielska edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Projekcje odbywać się będą w Galerii Bielskiej BWA w dniach 15, 16 i 17 listopada 2019 roku. Wstęp wolny.
Festiwal odbywa się w Bielsku-Białej od 2009 roku. Od początku organizuje go Stowarzyszenie Montaż we współpracy z Galerią Bielską BWA oraz innymi organizacjami. Projekcjom filmowym towarzyszą spotkania i dyskusje z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami na temat praw człowieka.
Organizatorką międzynarodowej edycji Festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.


Jesienna odsłona 17. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie gościć będzie w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej na zaproszenie Stowarzyszenia Montaż.
W całej Polsce festiwal odwiedzi ponad 30 miejscowości. Widzowie zobaczą najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat – te pokazane na osiemnastej, warszawskiej edycji festiwalu oraz kilka perełek, które dopiero będą miały swoją WATCHDOCS-ową premierę.

Więcej o festiwalu WATCH DOCS >>

Więcej o godzinach i programie projekcji, o tematyce wykładów, prelekcji i spotkań w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej w dniach od 15 do 17 listopada 2019  >>

Czytaj o festiwalu na stronie Stowarzyszenia Montaż >>