PRO8L3M. Widmo Tour Bielsko-Biała

Aktualne

Premierowe i wcześniejsze utwory duetu – fenomenu muzycznego ostatnich lat, i już z Fryderykiem 2019 na koncie!

Koncert duetu PRO8L3M w Galerii Bielskiej BWA odbywa się w programie trasy Widmo Tour. Usłyszymy premierowe nagrania z drugiej płyty „Widmo”, ale także utwory z wcześniejszych wydawnictw zespołu. Koncert będzie miał wyjątkową oprawę wizualną.
Twórczość stołecznego duetu porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków – od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi złote i platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat.
Duet, tworzony przez Oskara i Steeza, zadebiutował kontrowersyjnym „C30–C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma na swoim koncie pięć wydawnictw. Porywające, liryczne pomysły Oskara i zaskakujące eksploracje muzyczne Steeza, to połączenie, które zawsze tworzy pomysłowe koncepty zarówno w warstwie muzycznej, jak i merytorycznej.

Najnowsze wydawnictwo zatytułowane „Widmo” nie tylko dotyczy zagadnień współczesnej cywilizacji i pułapek jej rozwoju, ale także nadaje kontekst całej dotychczasowej twórczości zespołu. Degradacja środowiska i upadek wartości stają się znamionami schyłku zachodniej cywilizacji, a zespół – przemycając to tło w narracji płyty – rzuca światło na niedostrzegane lub lekceważone zjawiska. Płyta zadaje wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Premierze nowego materiału duetu towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie integrujące muzykę, fanów i artystów oraz sztuki wizualne i wirtualne – bezprecedensowa forma przedpremierowego odsłuchu w ramach Instalacji multimedialnej OUTPOST, ściągnęła do Warszawy kilka tysięcy fanów zespołu.

PRO8L3M gra regularnie trasy koncertowe i mimo, że potrafi przyciągnąć na występ kilka tysięcy widzów, chętnie występuje także w kameralnych, przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce.

Uwaga! Fryderyki 2019
W kategorii Najlepszy Album Hip-hop Akademia przyznała aż trzy nagrody ex aequo.
Nagrodzeni to: PRO8l3M za „Ground Zero Mixtape”, Taconafide za „SOMĘ 0.5 mg” i O.S.T.R. „W drodze po szczęście”.

Galeria Bielska BWA, czwartek, 28 marca 2019
Wstęp do Galerii Bielskiej BWA i Klubokawiarni Aquarium już od godz. 19.00

Koncert PRO8L3M. Widmo Tour Bielsko-Biała
godz. 21.00

Uwaga. Bilety: wyprzedane (wstęp dla osób w wieku powyżej 16 lat).

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Sonata”, współorganizatorem Galeria Bielska BWA.

Więcej o zespole na stronie internetowej  >>