Projekty modowe młodych dizajnerek

Aktualne

Różne inspiracje: kwiaty, natura, czerń i biel. Projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej pokażą swoje pomysły. Okazją jubileusz magazynu „redakcjaBB”.

Pokaz mody młodych projektantek, absolwentek Wydziału Tekstylno-Artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej, odbędzie się w dolnej sali Galerii Bielskiej BWA, w scenerii wystawy Beaty Bojdy ETNO. Swoje kolekcje pokażą: Natalia Kwiotek, Kora Równicki, Joanna Koczur i Emilia Nowak. Inspiracją dla dizajnerek projektujących sukienki były m.in. kwiaty, spokój natury, biel i czerń, a także elementy modowe różnych epok – nie tylko romantyzmu, ale też średniowiecza.

Pokaz mody będzie jednym z wydarzeń czwartku, 29 sierpnia 2019 roku, kiedy to świętowany będzie jubileusz pięciolecia istnienia projektu redakcjaBB oraz wydanie #10 numeru magazynu „redakcjaBB”, stworzonego i redagowanego przez młodych redaktorów, dziennikarzy, fotografów i wielu współpracujących z nimi młodych ludzi z pomysłami.
Jubileuszowy dzień rozpocznie się o godz. 17.00 na placu Bolesława Chrobrego – otwarta zostanie plenerowa wystawa zdjęć pt. „Fotometamorfozy” autorstwa młodych fotografików działających w projekcie redakcjaBB pod okiem fotografików Piotra Borowicza, Uli Kóski i Pawła Mrowca; o godz. 18.00 na wybieg ustawiony w dolnej sali Galerii Bielskiej BWA wyjdą modelki prezentując kolekcje ubiorów; o 19.00 na placu obok galerii (od strony ul. Adama Mickiewicza) odbędą się premiera #10 magazynu „redakcja BB” oraz koncert zespołu Sonbird, stworzonego przez młodych muzyków z Żywca, mającego już na koncie debiutancki album pt. „Głodny” (w razie niepogody, koncert odbędzie się w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA). Dzień zakończy pokaz filmów krótkometrażowych nagrodzonych w konkursie „10” (redakcjaBB, ul. Zygmunta Krasińskiego 5a).
Głównym organizatorem jubileuszowych obchodów jest Fundacja Zróbmy.To. Galeria Bielska BWA wspiera projekt redakcjaBB.

 
Pokaz mody
Galeria Bielska BWA (sala dolna)
czwartek, 29 sierpnia 2019, godz. 18.00

Więcej na stronie redakcjaBB >>