Aktualne

Zapraszamy do korzystania z e-lekcji – naszej nowej formy edukacji. Program dostosowany do różnych grup wiekowych, intrygujące tematy, bogate materiały ilustracyjne.

Edukacja jest ważnym nurtem działań Galerii Bielskiej BWA. Naszym celem jest rozwijanie wrażliwości odbiorcy na sztukę oraz dzielenie się wiedzą i narzędziami pomocnymi w jej zrozumieniu i odczytywaniu. Dotychczasowe formy zajęć jak warsztaty, wykłady i spotkania, nie mogą się odbywać stacjonarnie ze względu na ograniczenia pandemiczne. Ale nadal możemy wspólnie działać w sieci.

Dokumentacja naszych wystaw oraz bogate zasoby Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA świetnie sprawdzą się jako punkt wyjścia dla e- lekcji prowadzonych zdalnie online. Chcemy ukazać wiele możliwości edukacyjnych płynących z kontaktu ze sztuką współczesną, a wystawy artystów to doskonały materiał do zainicjowania dyskusji o kulturze i historii. Dostosowujemy zasięg wiadomości do wieku uczniów.

Zobacz propozycje e-lekcji dla różnych grup wiekowych >>

Nasz program edukacyjny tworzy zespół osób z dużym doświadczeniem w pracy zarówno z najmłodszymi dziećmi, jak i z młodzieżą szkolną czy seniorami.
Dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi organizowane są oprowadzania haptyczne oraz przygotowywane są audiodeskrypcje dzieł sztuki.


Zgłoszenia: j.stryjewska@galeriabielska.pl

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

____________________________________________________________

Przydatnych informacji i definicji pojęć z zakresu sztuki współczesnej szukaj w naszym SZTUKO-BRYKU >>