Wyróżnienie dla książki artystycznej w konkursie Polish Graphic Design

Aktualne

Zaprojektowana przez Kaję Gliwę książka ukazująca działania artystyczne Krzysztofa Maniaka – prezentowane obecnie na wystawie w Galerii Bielskiej BWA – doceniona w prestiżowym konkursie PGD Awards.

Wyróżniona książka, to polsko-angielski katalog pt. „Wybrane prace fotograficzne, dokumentujące działania, interwencje i obserwacje Krzysztofa Maniaka w Tuchowie i okolicach, w latach 2013–2019” pod redakcją i z tekstami Sebastiana Cichockiego. Autorką projektu graficznego, jak również autorką całej identyfikacji wizualnej wystawy Krzysztofa Maniaka, prezentowanej zarówno w BWA Tarnów, jak i obecnie w Galerii Bielskiej BWA, jest Kaja Gliwa. Książka zdobyła jedno z trzech wyróżnień w kategorii Wydawnictwo 2019 / Album i katalog PGD Awards.

Kaja Gliwa jest graficzką, artystką wizualną, działającą w obszarze sztuki współczesnej.  Zajmuje się projektowaniem  graficznym, typografią i ilustracją. Ma już na swoim koncie nagrody i wyróżnienia.
Towarzyszącą wystawie Krzysztofa Maniaka książkę wydało w 2019 roku Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Instytucja Kultury Miasta Tarnowa. Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej jest partnerem wydawnictwa.
Książka w szarej twardej oprawie, w formacie 151 × 199 mm, liczy 146 stron. Autorem zdjęć jest Krzysztof Maniak. Wydawnictwu towarzyszy oryginalna zakładka.

Zobacz zdjęcia okładki i wnętrza wyróżnionej książki na stronie organizatora konkursu >>
Opis książki w Sklepie na stronie galerii >>

W Galerii Bielskiej BWA widzowie mogą zwiedzać otwartą 26 czerwca br. wystawę artysty z Tuchowa pt.  „Wybrane filmy, fotografie i obiekty Krzysztofa Maniaka z lat 2017–2020”, której kuratorem jest Sebastian Cichocki. To druga odsłona wystawy – po prezentacji w Tarnowie w 2019 roku. Na widzów czeka zaprojektowany przez Kaję Gliwę oryginalny folder wystawy z tekstem artyście i opisem prac pióra Sebastiana Cichockiego; w galerii można także nabyć wyróżnioną książkę.

Czytaj więcej o wystawie Krzysztofa Maniaka >>

Konkurs Polish Graphic Design – PGD Awards poświęcony jest komunikacji wizualnej. Adresowany jest do profesjonalistów i studentów. Obejmuje wszystkie dziedziny grafiki użytkowej. Prace ocenia niezależne jury złożone ze specjalistów. Jest to coroczny przegląd krajowej sceny designu.
Celem PGD Awards jest gromadzenie, selekcjonowanie, ocenianie oraz prezentowanie najbardziej wartościowych projektów graficznych zrealizowanych każdego roku. Jednym z podstawowych założeń konkursu jest uchwycenie jak najszerszego spektrum praktyk współczesnego designu wizualnego.
27 czerwca br. w trybie online ogłoszone zostały wyniki konkursu obejmującego dokonania za rok 2019.

Czytaj więcej o konkursie Polish Graphic Design – PGD Awards, jego organizatorach, nagrodach i wyróżnieniach >>