Aktualne

Wirtualne zwiedzanie wystawy „One” z napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na język migowy to część wspólnego projektu galerii i Teatru Polskiego pn. „Kobieta w sztuce”.

Multimedialne wydarzenie pod hasłem „Kobieta w sztuce”, zorganizowane zostało dzięki współpracy Teatru Polskiego i Galerii Bielskiej BWA w ramach projektu „Spektakle bez barier – sezon 2020”.
Można uczestniczyć online w wirtualnym zwiedzaniu wystawy „One” w Galerii Bielskiej BWA, z napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na język migowy. Zmysłowa i kobieca ekspozycja lubelskich artystek - sióstr Ireny i Anny Nawrot, stanie się swoistym post scriptum do spektaklu „Wyspa Kalina”, poświęconego niezwykłej kobiecie, aktorce i piosenkarce – Kalinie Jędrusik. Przedstawienie prezentowane było w ramach „Spektakli bez barier" z tłumaczeniem ja język migowy i napisami dla osób niesłyszących.

Tematem zarówno wystawy, jak i spektaklu, jest wizerunek kobiety, jej postrzeganie i funkcjonowanie w przestrzeni prywatnej i społecznej. Ich wspólnym motywem jest również kobieta, której życie wypełnia twórczość, sztuka i dialog z odbiorcą, ale także, a może przede wszystkim - burzliwe emocje i głęboko przeżywane uczucia.

Po wystawie oprowadza Agata Smalcerz - dyrektorka Galerii Bielskiej BWA.

Link do wydarzenia >>

Czytaj więcej o wystawie >>

__________________________________________________

Projekt „Spektakle bez barier – sezon 2020” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bieżące informacje na temat wydarzeń organizowanych w ramach projektu dostępne są na stronie >>

Dofinansowanie

Partner