Aktualne

Artyści uczestniczący w wystawie „Made (in) Ready” w Galerii Bielskiej BWA opowiadają o swoich pracach, ujawniając zawarte w nich znaczenia.

____________________________________________________________________________________________________________________

Karolina Babińska mówi o swojej instalacji Sześć sztuk wykonanej w Galerii Bielskiej BWA na wystawę „Made (in) Ready

Karolina Babińska 
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Działa w obszarze instalacji artystycznej i obiektu.  Poszukując swojej drogi i zyskując doświadczenie, które obecnie wykorzystuje w swojej praktyce artystycznej, pracowała m.in. jako animator zajęć plastycznych, filmowych, fotograficznych  i scenograficznych.  Finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2017 roku. Laureatka konkursu ProjectRoom 2018 za  wystawę DO IT YOURSELF w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

____________________

Klaudia Prabucka i Justyna Kramarz – uczestniczki wystawy „Made (in) Ready” w Galerii Bielskiej BWA opowiadają o swojej współpracy w ramach kolektywu „Przyjaciółki”

Klaudia Prabucka - urodzona w 1997. Studiuje w Akademii Sztuki w Szczecinie na specjalności film eksperymentalny. Jej prace prezentowane były m. in w Galerii Szara, Galerii Wozownia oraz na przeglądzie Videonews czy Survival. Razem z Justyną Kramarz współtworzy Kolektyw Przyjaciółki.

Justyna Kramarz - urodzona w Warszawie w 1996 roku. Studentka III roku multimediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się instalacją, obiektem, sztuką wideo i fotografią. Lubi eksperymentować z nieznanymi jej mediami, takimi jak rzeźba czy malarstwo. Interesują ją tematy związane z poszukiwaniem tożsamości, fałszem, pamięcią, przedmiotami nas otaczającymi oraz pejzażem współczesnej Polski. Jej prace prezentowane były m.in w Galerii Szara, Galerii Próżnia czy na przeglądzie sztuki Survival. Razem z Klaudią Prabucką współtworzy duet artystyczny Kolektyw Przyjaciółki.

____________________

Gabriela Matuszewska opowiada o swojej pracy Czasem czuję to, czego czuć nie powinnam, złożonej z wideoperformansu i instalacji, prezentowanej na wystawie „Made (in) Ready” w Galerii Bielskiej BWA

Gabriela Matuszewska (ur. 1997) - ukończyła z wyróżnieniem licencjat z malarstwa na Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie kontynuuje studia magisterskie z sztuki mediów na tej samej uczelni. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, min. uczestniczyła w 9.Triennale Młodych w Orońsku "Póki my żyjemy”. Interesują ją zjawiska błędów, poczucie zagubienia w przestrzeni, relacja z ciałem oraz zewnątrz z wewnątrz. Zajmuje się głównie instalacją, video-performancem i malarstwem.

____________________


Filip Czachorowski o pracy Dekonstrukcja przedmiotu prezentowanej na wystawie____________________


Patrycja Migiel o swojej pracy Czarna dziura prezentowanej na wystawie

Czytaj więcej o wystawie Made [in] Ready >>