Artyści regionu i ich postawy wobec rzeczywistości

Aktualne

Panel dyskusyjny z udziałem artystów uczestniczących w 4. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018.

Podczas panelu organizatorzy festiwalu i zaproszeni artyści będą mieli okazję porozmawiać o obecnie pojawiających się w sztuce tematach, figuracji bądź też odwróceniu się od niej w kierunku abstrakcyjnego obrazowania. Zastanowią się nad aktualnymi tendencjami, spróbują je nazwać, przyjrzą się temu, w jaki sposób podejmowane są współcześnie decyzje związane z artystycznymi wyborami.

Panel dyskusyjny będzie też okazją do premiery katalogu 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018, wydanego przez Galerię Bielską BWA pod redakcją Agaty Smalcerz, kurator festiwalu.
Na 228 stronach prezentowane są sylwetki 200 artystów biorących udział w festiwalu, reprodukcje ich prac, a także fotorelacje z wydarzeń festiwalowych oraz zdjęcia z ekspozycji. Autorem projektu graficznego jest Krzysztof Morcinek, okładkę zaprojektował Piotr Wisła, twórca logo BFSW.
 
Spotkanie promujące katalog poprzedzone będzie wydarzeniem artystycznym, projekcją 45-minutowego dokumentu Elżbiety Jabłońskiej pt. „Nowe Życie", filmu dającego wytchnienie w codziennym pędzie, z minimalistyczną muzyką, która zapewnia odpowiedni nastrój.

Czytaj więcej o projekcie i filmie Elżbiety Jabłońskiej „Nowe Życie” >>