Lato z BWA. Wakacyjne warsztaty 2024

Aktualne

W galerii: skejterskie wlepki w technice linorytu, plecionki, wyszywanki, budowanie makiet świątyń. W willi: tworzenie książeczki o dziejach willi i rodziny Teodora Sixta.

Galeria Bielska BWA zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych warsztatach artystycznych w scenerii wystaw w salach galerii oraz Willi Sixta.
Lipcowym zajęciom warsztatowym Lata z BWA przyświecać będzie hasło Przestrzenie miasta dla dzieci. Tematyką i technikami warsztaty te nawiązywać będą do aktualnych wystaw w galerii związanych z architekturą, wyobrażeniami budowli i wnętrz, a także przestrzeniami miasta, wykorzystywanymi przez mieszkańców – przykładem są skejterzy. Ich społeczności i kulturze deskorolkowej w Bielsku-Białej poświęcona jest wystawa „Prawo do miasta”.
Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć m.in. skejterskie wlepki w technice linorytu, wyplatanki i wyszywanki. Najmłodsi dadzą także artystyczny wyraz swoim wyobrażeniom o przestrzeniach miasta dla dzieci.
Zajęcia w scenerii wystaw „Prawo do miasta” oraz „Underground krakowski – zaufaj architektowi. Zrób sobie świątynię!” trwać będą w Galerii Bielskiej BWA od poniedziałku do piątku – od 22 do 26 lipca 2024 – w godzinach 12.00–14.00. Opłata za jeden dzień wynosi 15 zł.

W kolejnym tygodniu, od 29 lipca do 2 sierpnia, zajęcia odbywać się będą w Willi Sixta – tematycznie związane będą z dziejami willi. Uczestnicy warsztatów wykonają od podstaw swoją książkę, nawiązującą fabułą do historii rodziny Teodora Sixta, pierwszego właściciela zabytkowej willi, w której Galeria Bielska BWA prezentuje wystawy sztuki współczesnej.
Pięciodniowy cykl zajęć przeprowadzi uczestniczki i uczestników przez cały proces tworzenia książki, od projektowania okładki, wymyślanie historii, po zszywanie kartek i plecenie zakładek.
Zajęcia będą odbywać się codziennie w godzinach 12.00–14.00.
Warsztaty w Willi Sixta są bezpłatne.

Wakacyjne warsztaty Lato z BWA przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat.
Prowadzenie: Karolina Zięba, Ala Gocka, edukatorki Galerii Bielskiej BWA.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: edukacja@galeriabielska.pl

WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Dodatkowo, z myślą o półkoloniach, proponujemy warsztaty dla grup zorganizowanych, towarzyszące aktualnym wystawom „Prawo do miasta” oraz „Underground krakowski – zaufaj architektowi. Zrób sobie świątynię!”. Zapraszamy domy kultury, kluby osiedlowe, szkoły i inne instytucje organizujące półkolonie do kontaktu: edukacja@galeriabielska.pl
Terminy zajęć można umawiać zarówno w pierwszym, jak i drugim miesiącu wakacji.
Zapraszamy

Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
Lato z BWA. Przestrzenie miasta dla dzieci.
22–26 lipca, godz. 12.00–14.00
koszt:15 zł / dzień

Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
29 lipca – 2 sierpnia, godz. 12.00–14.00 (wstęp wolny)
Książka wykonywana od podstaw, z fabułą nawiązującą do historii rodziny Teodora Sixta.