Nabór do nowego cyklu programu Instytutu Młodej Sztuki

Aktualne

Bezpłatny program skierowany do uczennic i uczniów szkół średnich oraz studentek i studentów dowolnych kierunków zainteresowanych kulturą współczesną.

Galeria Bielska BWA ogłasza nabór do czwartego cyklu Instytutu Młodej Sztuki. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone dwa razy w miesiącu, od października 2022 roku do czerwca 2023. Ich celem jest poszerzenie wiedzy uczestników i uczestniczek na temat kultury współczesnej, nauka krytycznego myślenia, formułowania opinii, interpretacji dzieł sztuki w oparciu o aktualne wystawy w Galerii Bielskiej BWA i wybrane teksty kultury. Dodatkowo uczestnicy i uczestniczki programu będą mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowywaniu bieżących wydarzeń w galerii.

Zasady rekrutacji

Aby zgłosić chęć udziału w programie, prosimy o kontakt mailowy: a.piekarska@galeriabielska.pl. W treści prosimy o podanie informacji o sobie (wiek, szkoła/uczelnia) oraz krótkiego uzasadnienia motywacji uczestnictwa w programie IMS. Ilość miejsc ograniczona.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 września 2022 roku.

Zajęcia poprowadzi Ada Piekarska – kuratorka sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki w Polskiej Akademii Nauk, aktywistka, pracownica Galerii Bielskiej BWA, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej.