Rzeźba – formowanie postaci

Aktualne

Warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących w scenerii wystawy rzeźby Antoniego Rząsy.

Po raz kolejny Galeria Bielska BWA zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych osoby niewidome i niedowidzące. Tym razem zajęcia odbywać się będą w scenerii wystawy rzeźb w drewnie Antoniego Rząsy, jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy II połowy XX wieku, artysty, który ukochał drewno, nieprzypadkowo przecież zwanego  „Bożym drwalem”, znanego z rzeźb nawiązujących do motywów sakralnych, ale też przełamujących kanony sztuki sakralnej.
Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać kilka wybranych rzeźb za pomocą dotyku (tzw. haptyczne zwiedzanie), m.in. „Pietę Monte Cassino", „Św. Annę Samotrzecią", „Ziemitę" czy „Joannę". Następnie, wykorzystując glinę jako materiał rzeźbiarski, będą kształtować materię, tworząc płaskorzeźby oraz rzeźby pełne przedstawiające postaci ludzkie; postarają się przedstawić w rzeźbie emocje, takie jak smutek, radość, zaskoczenie, złość i podziw.

Prowadzenie warsztatów - Małgorzata Krzempek, edukatorka artystyczna, plastyczka, Galeria Bielska BWA.

sobota, 11 maja 2019, godz. 10.00 – formowanie
sobota, 8 czerwca 2019, godz. 10.00 – szkliwienie
Wstęp wolny.

Czytaj więcej o oprowadzaniu osób niewidomych i niedowidzących po wystawie rzeźby Antoniego Rząsy. Wzrok zastąpiony dotykiem (wtorek, 14 maja 2019 roku o godz. 12.00 oraz 4 czerwca 2019 roku o godz. 16.00)  >>

Czytaj więcej o wystawie rzeźby Antoniego Rząsy >>