Wernisaż wystawy Agaty Ruman

Aktualne

Artystka opowie o swojej fascynacji przeszłością, przedwojennym światem, utrwalonym w nielicznych czarno-białych zdjęciach i filmach.

Podczas wernisażowego wieczoru, będzie okazja do rozmowy z artystką o jej twórczości, ale także o przeszłości, sposobach jej utrwalania, o powrotach do minionego świata i przeżywania na nowo emocji związanych z pamięcią. Zdaniem Agaty Ruman, rzeczy, które nie istnieją, pozbawione są cienia – stąd tytuł wystawy: „Wizerunek bez cienia”. Widzowie zobaczą także mural kredowy, jaki artystka stworzyła na ścianie Klubokawiarni Aquarium.

Agata Ruman, urodzona w 1985 roku w Pszczynie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiowała Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; dyplom w pracowni malarstwa prof. Jana Pręgowskiego (2010), oraz Konserwację i restaurację dzieł sztuki na tej samej uczelni; dyplom pod kierunkiem prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy (2010). Absolwentka studiów podyplomowych z projektowania graficznego na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2017). Od 2015 roku nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.Czytaj więcej o artystce i wystawie >>