Wernisaż wystawy Doroty Koperskiej

Aktualne

Spotkanie z artystką, autorką niezwykle malarskiej fotografii. Rozmowa o pasjach fotograficznych, projektowych i nie tylko.

W scenerii wystawy miniatur fotograficznych Doroty Koperskiej pt. „Prześwity” – którą w Galerii Bielskiej BWA, Klubokawiarni Aquarium można oglądać już od 5 grudnia br. – odbędzie się spotkanie z artystką.
Wieczór będzie okazją zarówno do „oficjalnego” otwarcia wystawy, jak też do rozmowy z Dorotą Koperską, znaną nie tylko z zamiłowania do fotografii, ale także malarki i projektantki torebek i innych elementów ubioru.
Wystawa miniatur fotograficznych, z niezwykłymi światłocieniami uchwyconymi w fotografowanej o poranku przyrodzie, ukazuje Dorotę Koperską od nieco innej strony. Widać, że zmysłowi obserwacji towarzyszy wyjątkowa wrażliwość artystki i wyczulenie na naturę. Zdjęcia spodobają się miłośnikom przyrody.
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o innych dziedzinach fotografii, z których znana jest Dorota Koperska, m.in. o fotografii reportażowej, fotografii muzycznej (artystka fotografowała mi.in. występy muzyków na Bielskich Zadymkach Jazzowych), koncertowej (Open’er Festival) czy teatralnej. Warto wiedzieć, iż, intrygującą fotografię do plakatu anonsującego premierę Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – „Wyspa Kalina” – ukazującą aktorkę, Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, która zmierzyła się z legendą Kaliny Jędrusik, wykonała właśnie Dorota Koperska.

Spotkanie z Dorotą Koperską
poniedziałek, 16 grudnia 2019, godz. 18.00, Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium.

Podczas spotkania na fortepianie zagra Jan Maciejowski, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wystawa Doroty Koperskiej „Prześwity” trwa od 5 grudnia 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku.
Czytaj o wystawie >>