31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts

Aktualne

Bielsko-Biała po raz kolejny na trasie międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych. W programie pokazy filmowe, warsztaty i nie tylko.

Euroshorts to organizowany od przeszło trzydziestu lat międzynarodowy festiwal filmowy, na którym pokazywane są corocznie najlepsze filmy krótkometrażowe. Organizatorem przeglądu jest Fundacja Młodego Kina, której przewodniczącym Zarządu jest Przemysław Młyńczyk, reżyser, scenarzysta, edukator. 31. edycja festiwalu pod hasłem Młodzi Filmowcy rozpoczęła się w 2022 roku w Gdańsku, by w kolejnych miesiącach wyruszyć w trasę po Polsce.

W dniach 11–13 października 2023 roku festiwal zawita także do Bielska-Białej. W programie, oprócz trzech dni pokazów festiwalowych, znajdą się warsztaty, spotkanie wokół książki o filmowcach, rozstrzygnięcie konkursu Filmujemy Bielsko-Białą! oraz koncert. Wszystko odbędzie się w Willi Sixta, przy ul. A. Mickiewicza 24 w Bielsku-Białej. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły znajdują się poniżej.

_____

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts – replika w Bielsku-Białej. Program

11–13 października 2023, Willa Sixta, ul. A. Mickiewicza 24, Bielsko-Biała
wstęp wolny

środa, 11 października 2023

 

czwartek, 12 października 2023

 

piątek, 13 października 2023

 

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts – replika w Bielsku-Białej oraz konkurs Filmujemy Bielsko-Białą! 8 odbywają się dzięki dotacji z budżetu Miasta Bielska-Białej.

Organizatorzy: Fundacja Młodego Kina, Galeria Bielska BWA.