Filmujemy Bielsko-Białą! Edycja 8

Aktualne

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z ulic Bielska-Białej i wygraj atrakcyjne nagrody!

Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina ogłaszają ósmą edycję konkursu Filmujemy Bielsko-Białą!. Konkurs jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy zgłaszane do konkursu mogą być realizowane każdym sprzętem i mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), pod jednym warunkiem: muszą trwać dokładnie dwie minuty. Do wygrania jest nawet 1000 zł!

W 2023 roku każda osoba chcąca wziąć udział w konkursie może wybrać dowolną ulicę na terenie Bielska-Białej.

Więcej szczegółów, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej konkursu >>

Konkurs wpisuje się w trwające starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Zgłaszane filmy pomogą zwrócić uwagę zarówno na piękno zabytkowej architektury, jak i miejską zieleń oraz wyjątkowych ludzi.

Ósma edycja konkursu Filmujemy Bielsko-Białą! odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

____________________________
Filmujemy Bielsko-Białą!  Edycja 8.

Termin nadsyłania linków do filmów: środa, 11 października 2023, godz. 23.59, na adres: miasta@euroshorts.eu po wcześniejszym zgłoszeniu przez formularz na stronie internetowej konkursu >>

Ogłoszenie wyników: piątek, 13 października 2023

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe:

 

Jury ósmej edycji konkursu Filmujemy Bielsko-Białą!

prof. Janina Falkowska, filmoznawczyni
Specjalizuje się w historii i teorii kina. Autorka książek o Andrzeju Wajdzie, redaktorka książek na temat kina wschodnioeuropejskiego w języku angielskim. Zajmuje się antropologią kultury, kulturą amerykańską w jej aspekcie wizualnym, teorią kultury i mediów, globalizacją i migracją w literaturze i filmie. Obecnie wykłada w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej
Marcin Kałuski, dziennikarz
Jego artykuły można znaleźć w tygodnikach „Kronika Beskidzka” i „Głos Ziemi Cieszyńskiej” oraz w Internecie. Stworzył portal beskidzka24.pl; był jego pierwszym redaktorem naczelnym. Współtworzył Beskidzką TV. Autor reportaży i wywiadów telewizyjnych oraz filmów reklamowych. Przybliża mieszkańcom regionu dokonania artystów. Lubi literaturę piękną i kino, szczególnie nieme.
Aram Socha, montażysta, operator i kolorysta filmowy
Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Od siedmiu lat montuje materiały reporterskie, rozrywkowe oraz promocyjne telewizji TVN. Realizował materiały filmowe dla wielu znanych marek, takich jak Red Bull, Vans, Salomon czy Burton, a także dla instytucji kultury np. dla Teatru Studio w Warszawie.

Informacje o konkursie będą uaktualniane na bieżąco.

Czytaj o poprzedniej edycji konkursu >>