Filmujemy Bielsko-Białą! Edycja 7

Aktualne

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej, sąsiadujących z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta.

Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina ogłaszają siódmą edycję konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!". Konkurs jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy do konkursu mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment) i muszą mieć dokładnie dwie minuty.

W tym roku filmujemy ulice sąsiadujące z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta:

Kwartał powstał na przełomie XIX i XX wieku. Znajduje się w nim m.in. zabytkowa Willa Sixta z 1883 roku wraz z otaczającym ogrodem – dziś miejsce wykorzystywane przez Galerię Bielską BWA i MOPS. Naprzeciwko willi znajduje się kamienica słynnego architekta Karola Korna. Przebiegają tędy główne szlaki piesze i samochodowe łączące centrum miasta z dworcem PKP i PKS, a dawniej ulicą 3 Maja biegła linia tramwajowa. Na ścianach budynków możemy znaleźć atrakcyjne murale. W okolicy można zobaczyć wieloletnie, także pomnikowe, drzewa, piękne skwery i plac Bolesława Chrobrego, uznawany za centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ulice staną się tłem ciekawych filmów.

Więcej szczegółów, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj >>

Czytaj więcej o 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Euroshorts >>

____________________________________________

Filmujemy Bielsko-Białą!  Edycja 7.

Termin nadsyłania linków do filmów: środa, 12 października 2022, godz. 23.59, na adres: filmujemy-miasta@fmk.art.pl

Ogłoszenie wyników: 14 października 2022, godz. 18.00 w Klubokawiarni Aquarium

Zobacz cały program 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts w Klubokawiarni Aquarium >>

Do wygrania są nagrody finansowe (400 zł, 200 zł i 100 zł), gadżety Euroshorts, dowolna kawa w Aquarium i katalogi Galerii Bielskiej BWA.

Jurorami w konkursie będą: Marcin Szendoł, Julia Ogińska i Marcin Kałuski.

Więcej szczegółów, regulamin i formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie internetowej konkursu >>

Marcin Szendoł – praktyk tworzenia treści wideo. Założyciel i współwłaściciel telewizji RegionalnaTV, dziennikarz, filmowiec, miłośnik sportów ekstremalnych i podróży.

Julia Ogińska – absolwentka Żytomierskiego Kolegium Kultury i Sztuki im. Iwana Ogienki oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki na kierunku sztuka filmowa i telewizyjna. Autorka dwóch indywidualnych wystaw fotograficznych w Żytomierzu oraz wystawy plenerowej „24.02.2022” prezentowanej w Bielsku-Białej. Laureatka przeglądów i festiwali filmowych oraz konkursów fotograficznych.

Marcin Kałuski – dziennikarz „Kroniki Beskidzkiej” i beskidzkiej24. Część swojej pracy poświęca kulturze, w tym muzyce i teatrowi. Przybliża mieszkańcom regionu dokonania i sylwetki wyróżniających się artystów z rozmaitych dziedzin. Miłośnik literatury pięknej i kina, szczególnie kina niemego.

 

 

 

Patronaty medialne