5-letnia Gabrysia autorką plakatu na Dzień Dziecka w BWA

Aktualne

Plakat pięciolatki nagrodzony w konkursie dla uczestników Nocy Muzeów. Zapraszamy w Dniu Dziecka  – w sobotę o godz. 11.00 warsztaty rysowania komiksów.

Wśród rozlicznych zadań, jakie uczestnicy gry terenowej Splot Sztuk wykonywali w tracie Nocy Muzeów 2024 w Galerii Bielskiej BWA (18 maja) było m.in. wykonanie rysunku bądź kolażu związanego z obchodami Dnia Dziecka w BWA. Zadanie miało charakter konkursu – najciekawszy rysunek (lub kolaż) miał trafić na plakat, jakim Galeria Bielska BWA będzie zapraszać na wydarzenia przygotowane dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka 2024.
Inspiracją dla autorów plakatów  był cały program Nocy Muzeów przygotowany w scenerii wystaw w salach ekspozycyjnych galerii i Willi Sixta.
W Galerii Bielskiej BWA można było zagrać w grę terenową Splot Sztuk, wziąć udział w grze strategicznej Rzeczpospolita XS, a także bezpłatnie obejrzeć wystawy. Jedną z atrakcji gry terenowej Splot Sztuk, był konkurs na plakat zapraszający na Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA.
W konkursie wzięło udział 35 osób w wieku od 4 do 40 lat. Główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie umieszczenie autorskiego projektu na plakacie reklamującym tegoroczne wydarzenie w galerii.
Jury składające się z edukatorów galerii, wyłoniło 23 prace, które publikujemy na naszej stronie internetowej w formie galerii zdjęć. Zadanie nie było łatwe z powodu bogactwa propozycji. Ostatecznie, większością głosów wybranych zostało pięć prac – ich autorami są: Franek Michalski, Gosia Grzędziel, Michalina Szczęśniak, Zofia Czarnecka i Gabriela Mieszczak.
Laureatką naszego konkursu została 5-letnia Gabriela Mieszczak, autorka kolażu. Gratulujemy pomysłu i wybranej techniki kolażu! Plakat projektu Gabrysi, będzie naszym oficjalnym plakatem zapowiadającym Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA, gratulujemy jeszcze raz!
Dla autorek i autorów pięciu wyróżnionych prac przygotowaliśmy nagrody niespodzianki.

A Dzień Dziecka już w sobotę 1 czerwca 2024 roku, zapraszamy!
W godzinach 11.00–14.00, na placu przed Galerią Bielską BWA (plac od strony ul. Adama Mickiewicza) organizujemy bezpłatne warsztaty z rysowania komiksów.
Tuż przed warsztatami wręczymy nagrody niespodzianki laureatkom i laureatom konkursu na plakat. Zapraszamy autorki i autorów wyróżnionych prac do odebrania nagród.
Kto nie może przyjść do nas 1 czerwca, może odebrać nagrodę w kasie galerii.

Zobacz w MULTIMEDIACH najciekawsze prace (wybór) >>

Czytaj więcej o Weekendzie z komiksem w Galerii Bielskiej BWA w dniach 1–2 czerwca 2024 >>