Aborygeni. Marek Tomalik & Kwartet Czerwie

Aktualne

Spektakl multimedialny z muzyką na żywo podczas wernisażu wystawy fotografii Marka Tomalika „Australia – gdzie kwiaty rodzą się z ognia”.

Finałem australijskiego wieczoru w Galerii Bielskiej BWA w piątek, 12 stycznia 2024 roku, który rozpoczął się wernisażem wystawy „Ślady i znaki – malarstwo Aborygenów z Australii Centralnej”, będzie otwarcie w Klubokawiarni Aquarium wystawy fotografii Marka Tomalika „Australia – gdzie kwiaty rodzą się z ognia”. W trakcie wernisażu autor fotoreportażu, podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog, pasjonat i znawca Australii, wystąpi z zespołem Czerwie w spektaklu multimedialnym z muzyką na żywo pt. „Aborygeni. Rdzenni Australijczycy”. Marek Tomalik & Kwartet Czerwie.

Kwartet Czerwie wywodzi się z Beskidu Małego, ściślej, okolic Andrychowa. To jeden z najlepszych polskich zespołów grających muzykę do filmów niemych na żywo. Muzycy proponują alternatywne dźwięki z pogranicza jazzu, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Skomponowali muzykę i zagrali do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych.
W spektaklu multimedialnym Marka Tomalika & Kwartetu Czerwie pt. „Aborygeni. Rdzenni Australijczycy” muzycy ubarwią dźwiękami na żywo opowieść o Australii, o kulturze Aborygenów i o nich samych – rdzennych mieszkańcach najmniejszego kontynentu, którzy czują się integralną częścią natury, a nie jak większość białych mieszkańców planety – kimś lepszym od zwierzęcia, rośliny czy skały.

Skład zespołu:
Piotr Bogunia – bas, drumla
Maciej Kudłacik – instrumenty strunowe, Instrumenty perkusyjne i syntezatory
Wojciech Zaborowski – instrumenty klawiszowe, akordeon, instrumenty etniczne
Paweł Zawarus – instrumenty perkusyjne i elektronika

Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
piątek, 12 stycznia 2024, godz. 19.00 (wstęp wolny)
Wernisaż wystawy połączony ze spektaklem multimedialnym:
Marek Tomalik – „Australia – gdzie kwiaty rodzą się z ognia” – wystawa fotografii
„Aborygeni. Rdzenni Australijczycy”. Marek Tomalik & Kwartet Czerwie – spektakl multimedialny z muzyką na żywo

Czytaj więcej o wystawie Marek Tomalik – „Australia – gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, zobacz zdjęcia >>

Więcej o spektaklu na stronie zespołu Czerwie >>