Artysta jest argumentem – panel dyskusyjny

Aktualne

Panel będzie odnosił się do twórczości Andrzeja Szewczyka komentowanej przez jego przyjaciół, poetów, literaturoznawców i tłumaczy.

Już w najbliższą sobotę, 22 października 2022 o godz. 12.00, zaprosimy Państwa na panel dyskusyjny poświęcony Andrzejowi Szewczykowi. Podczas spotkania zaproszeni goście – przyjaciele artysty i poeci – przyjrzą się twórczości artysty, zaliczanego do jednej z najciekawszych osobowości powojennej sztuki polskiej. Rozmowa jest częścią programu towarzyszącego wystawie Artysta jest argumentem.

Uczestnicy panelu:

Zbigniew Machej (ur. w 1958 roku w Cieszynie) – poeta, tłumacz poezji czeskiej i amerykańskiej. Studiował religioznawstwo i filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wydał kilkanaście zbiorów wierszy. Laureat nagrody Arki. Autor wielu wywiadów i tekstów dotyczących twórczości Andrzeja Szewczyka.

Tadeusz Sławek (ur. w 1946 roku w Katowicach) – poeta, tłumacz, eseista, literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, samorządowiec. Rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996–2002. Autor esejów dotyczących prac Andrzeja Szewczyka.

Andrzej Szuba (ur. w 1949 w Gliwicach) – poeta, tłumacz poezji amerykańskiej, brytyjskiej i irlandzkiej. Jest stałym współpracownikiem „Literatury na Świecie” i innych periodyków oraz członkiem PEN-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor korespondencji z Andrzejem Szewczykiem, która posłużyła artyście do stworzenia palimpsestów eksponowanych na wystawie.

Prowadzący: Krzysztof Morcinek (ur. w 1965 r. w Dzierżoniowie) – artysta wizualny, kurator, autor koncepcji wystawy Andrzeja Szewczyka ARTYSTA JEST ARGUMENTEM. Pracuje w Galerii Bielskiej BWA.

_____________________

Artysta jest argumentem – panel dyskusyjny
Sobota, 22 października 2022, godz. 12.00
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24, Bielsko-Biała
Wstęp wolny

Czytaj więcej o wystawie Andrzej Szewczyk – „Artysta jest argumentem” >>

Obejrzyj filmowy zapis panelu >>

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury – państwowego funduszu celowego