Aukcja dzieł bielskich artystów

Aktualne

W niedzielę, 4 października o godz. 16.00 – podczas finisażu wystawy „Kochajmy naszych artystów cd.” odbędzie się aukcja i sprzedaż dzieł sztuki bielskich plastyków.

Aukcja dzieł sztuki bielskich artystów będzie zwieńczeniem jubileuszowej wystawy w Galerii Bielskiej BWA, prezentującej prace ponad stu artystów, aktualnych członków Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej, obchodzącego swoje 75-lecie. To pierwsze takie wydarzenie towarzyszące wystawie w Galerii Bielskiej BWA. Aukcję organizuje bielska spółka Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów, potocznie zwana DAMMA. Licytację i sprzedaż poprowadzi Marek Ramczewski.
Będzie można licytować i kupić dzieła ponad 50 artystów związanych z Okręgiem ZPAP w Bielsku-Białej. Prace wystawione na sprzedaż prezentowane są w katalogu aukcyjnym wydanym przez spółkę DAMMA. Kolorowej reprodukcji pracy towarzyszą wymagane podczas aukcji informacje o dziele i artyście, a także m.in. cena wywoławcza. Jest indeks artystów. W katalogu zawarte są także niezbędne informacje o samej aukcji: jak zostać uczestnikiem, kto może w aukcji wziąć udział, regulamin, formularz zgłoszeniowy (zlecenia). W licytacji można uczestniczyć osobiście, telefonicznie, przez internet czy pisemnie.
Katalog aukcyjny otwierają krótkie wstępy związane z jubileuszem bielskich plastyków oraz wystawą „Kochajmy naszych artystów cd.": Mirosława Mikuszewskiego, szefa Zarządu Okręgu ZPAP w Bielsku-Białej oraz Agaty Smalcerz, dyrektorki Galerii Bielskiej BWA.
Katalog aukcyjny prezentowany jest online na stronie internetowej spółki DAMMA; można także pobrać plik. Na głównej okładce katalogu widnieje reprodukcja obrazu Bogumiły Ciosek pt. „Słoneczne wzgórze” z 2000 roku, na tylnej praca w technice mieszanej Eugeniusza Delekty „Struktury przestrzeni XII” (2018). Obie prace znajdują się w katalogu aukcyjnym.


Aukcja odbędzie się w niedzielę, 4 października 2020 roku w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Początek o godz. 16.00.

____________________________________________________________________________________

Czytaj więcej o wystawie w Galerii Bielskiej BWA „Kochajmy naszych artystów cd.” >>

Zobacz stronę organizatora aukcji, pobierz lub oglądaj online katalog aukcyjny Aukcji nr 10 w Galerii Bielskiej BWA >>