Bliżej sztuki – czerwiec 2024

Aktualne

Oprowadzanie i szkolenie dla nauczycieli w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla nauczycielek i nauczycieli z cyklu Bliżej sztuki – we wtorek, 11 czerwca 2024 o godz. 17.15.

Wspólne zwiedzanie rozpocznie się w górnej sali Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11), w scenerii wystawy Undergroundu Krakowskiego ZAUFAJ ARCHITEKTOWI. ZRÓB SOBIE ŚWIĄTYNIĘ.
Następnie uczestnicy przejdą do Willi Sixta (ul. A. Mickiewicza 24), gdzie obejrzą wystawy: DLA JOHANNE I ANNY oraz BOHDAN SLEZKIN – RYSUNKI.

Oprowadzanie połączone jest z prezentacją tematów lekcji, które nauczyciele mogą przeprowadzać w galerii lub szkole.

Prowadzenie: Ala Gocka i Karolina Zięba, edukatorki Galerii Bielskiej BWA.

Bliżej sztuki to program z zakresu edukacji artystycznej o sztuce współczesnej przeznaczony dla nauczycieli, organizowany we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej.
Celem spotkań jest wprowadzenie odbiorcy w przestrzeń współczesnej kultury oraz dzielenie się wiedzą i narzędziami edukacyjnymi pomocnymi w jej zrozumieniu i odczytywaniu. Edukatorki Galerii Bielskiej BWA ukazują wiele możliwości płynących z kontaktu ze sztuką współczesną i wskazują, że wystawy w Galerii Bielskiej BWA sprawdzą się jako punkt wyjścia do lekcji szkolnych prowadzonych zarówno w przestrzeni galerii, jak i samodzielnie w szkole.

_____

Bliżej sztuki – szkolenie dla nauczycieli
wtorek, 11 czerwca 2024, godz. 17.15
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez stronę RODN WOM >>