Aktualne

Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci. Twórcza inspiracja elementami krajobrazu: tworzenie postaci i owadów z naturalnych materiałów; lepienie z gliny, kompozycje z suszonych roślin i nie tylko.

Co w trawie piszczy? Warsztaty artystyczne dla dzieci (7–12 lat)
10–14 sierpnia 2020 roku (5 dni), w godz. 10.00–12.00

Warsztaty inspirowane wystawą Krzysztofa Maniaka, będą nawiązaniem do działań artysty w naturze, które realizował podczas wędrówek po lasach, łąkach i wzgórzach w Tuchowie w Małopolsce, gdzie mieszka i tworzy. Miejsca te są zarówno tłem dla jego działań, jak i dostarczają budulca do tymczasowych instalacji oraz rekwizytów użytych w performansach.
Podczas zajęć uczestnicy „wsłuchają się” w elementy krajobrazu, próbując dostrzec w nich potencjalne inspiracje twórcze. Stworzone z naturalnych materiałów prace, będą wynikiem indywidualnych poszukiwań relacji z otaczającym środowiskiem.

W programie tygodniowych warsztatów: lepienie z gliny, tworzenie kompozycji z suszonych roślin, malowanie, tworzenie lalek z siana oraz przestrzennych owadów z drucików i sznurka. Zajęcia częściowo będą odbywać się w plenerze.

Cena: 50 zł (opłata za 5 dni warsztatów)

Prowadzące: Grażyna Cybulska, Małgorzata Krzempek
Materiały zapewnia organizator.
Zapisy pod adresem m.krzempek@galeriabielska.pl, w godz. 8.00–16.00 pod numerem telefonu 501 521 728 lub 33 812 58 61