DEAR FUTURE VOL.2 – FINISAŻ WYSTAWY I AKCJA POMOCY

Aktualne

W rocznicę rosyjskiej inwazji – spotkanie, warsztaty i wspólny posiłek to okazja do refleksji i okazania wsparcia Ukrainie.

Galeria Bielska BWA zaprasza na finisaż wystawy DEAR FUTURE VOL.2 w sobotę, 24 lutego 2024 roku.
Prezentowana od 24 listopada 2023 roku w Willi Sixta wystawa, stanowi drugą odsłonę polsko-ukraińskiego projektu, który jest opowieścią o próbie kolektywnego budowania nowej, lepszej przyszłości, w kontekście trwającej wojny w Ukrainie.

WYDARZENIA W DNIU FINISAŻU

24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia przez Rosję wojny w Ukrainie. Zapraszamy osoby z doświadczeniem migracji oraz wszystkie osoby chcące okazać wsparcie do wspólnego spędzenia tego szczególnego dnia i spotkania się w przestrzeni polsko-ukraińskiej wystawy DEAR FUTURE VOL.2.

W programie:

Diana Khalilova, artystka i aktywistka z Ukrainy, rozpocznie swoje działanie od wykładu na temat ukraińskiej sieci kuchni wolontariackich pracujących na pierwszej linii frontu. Później poprowadzi warsztaty kulinarne, których uczestnicy wspólnie przygotują Banosh – tradycyjne ukraińskie danie z kukurydzy.

Wieczór zakończy otwarta kolacja dla wszystkich. Zachęcamy do przyniesienia własnych przygotowanych potraw, aby podzielić się nimi z innymi.

AKCJA POMOCY DLA UKRAINY

Równolegle z wystawą DEAR FUTURE VOL.2 w podziemiach Willi Sixta prezentowana jest wystawa prac bielskich artystów, którzy przekazali swoje dzieła na rzecz pomocy dla Ukrainy.
Artyści, którzy zdecydowali się wesprzeć działania pomocowe, brali udział w 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych w 2023 roku. Część prac znalazła już swoich nabywców podczas Aukcji dla Ukrainy w sierpniu 2023 roku. Uzyskana wówczas kwota blisko 10.000 złotych została przekazana organizacjom działającym w Ukrainie: Be Happy i Fundacji Dobrych Uczynków.

Obecnie na wystawie w Willi Sixta można nadal oglądać wykonane w różnych technikach prace autorstwa: Kariny Czernek, Wacława Bachmana, Inez Baturo, Igora Bryzka, Poli Harrington, Rafała Huczka, Witolda Jacykowa, Romana Jagiełki, Tomasza Jędrzejki, Michała Klisia, Antoniego Konarzewskiego, Alana Konopczyńskiego, Mariusza Kubielasa, Leszka Lubosa, Barbary Nachajskiej-Brożek, Julii Ogińskiej, Agnieszki Szczygielskiej, Lucyny Wylon i Katarzyny Zolich.

Przekazane na akcję dzieła reprezentują różne gatunki artystyczne: malarstwo, grafikę, tkaninę i fotografię. Można je nabywać przez Fundację Galerii Bielskiej – szczegóły w ulotce do pobrania poniżej.

Zebrane środki zostaną przekazane organizacjom charytatywnym udzielającym pomocy w Ukrainie. Prace eksponowane będą do 29 lutego 2024 roku. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy.

Ulotka z reprodukcjami i cenami wywoławczymi prac wystawionych na rzecz pomocy Ukrainie

Finisaż wystawy DEAR FUTURE VOL.2

Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24, Bielsko-Biała
sobota, 24 lutego 2024 roku, początek o godz. 15.00
wstęp wolny


Czytaj więcej o wystawie DEAR FUTURE VOL.2 >>