Kosmonauci – jazz w ogrodzie Willi Sixta

Aktualne

Kompozycje własne i aranżacje utworów Krzysztofa Komedy w wykonaniu młodych muzyków jazzowych z bielskiego zespołu.

Kosmonauci to zespół jazzowy złożony z absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Kwintet tworzą: Tymon Kosma, Miłosz Pieczonka, Bartek Lucjan i Jan Pieniążek. Muzycy koncertują razem od dawna, przewijając się w różnych składach, ale od dwóch lat grają w kwintecie, w którym tworzą swoje kompozycje lub aranżacje, np. muzyki Krzysztofa Komedy. Ich koncerty są połączeniem energii oraz świeżości z niezwykłą dojrzałością wynikającą z pasji, jaką jest dla nich muzyka i obcowanie z nią na co dzień.
Kosmonauci występowali z powodzeniem na rodzimych festiwalach, m.in. na Młyn Jazz Festival w Wadowicach (support przed Marcusem Millerem oraz support przed Laboratorium i Raulem Midonem) oraz Bielskiej Zadymce Jazzowej, a także w bielskich klubach Metrum Jazz Club, Klubokawiarni Aquarium oraz Galeria Bielska BWA.
Zespół zdobywał wielokrotnie uznanie jurorów podczas konkursów jazzowych, m.in. na Junior Młyn Jazz Festival (I miejsce), Azoty Jazz Festival w Tarnowie (I miejsce), School & Jazz Festival w Lubaczowie (I miejsce).
Jan Pieniążek jest laureatem IKARA 2020 – Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki – za wydarzenie roku, którym było zdobycie głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie Młody Muzyk Roku 2020.
Członkowie zespołu grali z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi, m.in. z Markiem Pospieszalskim, Marcinem Maseckim, Kubą Więckiem i Kamilą Drabek. Uczyli się u doświadczonych pedagogów i muzyków, takich jak Dominik Wania, Eirik Hegdal, Soweto Kinch, Ali Jackson, Jim Black, Piotr Wyleżoł.
Muzycy posiadają klasyczne i jazzowe wykształcenie, aktualnie kontynuują naukę na uczelniach wyższych w Katowicach i Berlinie.
Podczas plenerowego koncertu posłuchamy najnowszych kompozycji bielskiej formacji.

Zespół Kosmonauci wystąpi w składzie:
Tymon Kosma – wibrafon
Miłosz Pieczonka – saksofon
Bartek Lucjan – bas
Jan Pieniążek – perkusja

Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24 (ogród)
poniedziałek, 30 sierpnia 2021, godz. 20.00 (wstęp wolny)


Wróć do tekstu „Galeria zmysłów w Willi Sixta” >>

Migawka filmowa z koncertu

Dni Bielska-Białej 2021 – 70-lecie połączenia miast

logotyp obchodów 70 lecia połączenia Bielska i Białej

Mecenas Kultury

Galeria Bielska BWA jest beneficjentem projektu pn. „Rewitalizacja Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 / Oś priorytetowa X